Samochody elektryczne

Renault zaprezentowało w Paryżu całkowicie elektryczny crossover K-ZE

Renault zaprezentowało na trwających aktualnie targach w Paryżu swój elektryczny crossover, który od początku tworzony był z myślą o zwykłym wyjadaczu chleba.

Renault zaprezentowało na trwających aktualnie targach w Paryżu swój elektryczny crossover, który od początku tworzony był z myślą o zwykłym wyjadaczu chleba.

Renault podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu zabłysnęło głównie dzięki pokazaniu swojego konceptu futurystycznej limuzyny – EZ-Ultimo. Oprócz tego mieliśmy okazję zobaczyć nowego Kadjar ze specyfikacją na 2019 rok. Nie jest to jednak pełna lista wartych uwagi samochodów jakie wystawiła francuska marka.

Oprócz wyżej wymienionych na stanowisku firmy mieliśmy okazję przyjrzeć się elektrycznemu crossoverowi nazwanemu K-ZE. Opisywany jest on jako niedrogi pojazd miejski z napędem elektrycznym z segmentu A i ponoć ma potencjał stać się najtańszym samochodem elektrycznym na rynku.

Samochód trafić ma na linie montażowe już w przyszłym roku i co ciekawe będzie produkowany całkowicie w Chinach. O decyzji zadecydowały konkurencyjne koszty pracy, oraz to, że kraj ten jest największym i najpopularniejszym rynkiem dla pojazdów elektrycznych. Wykonaniem K-ZE zajmie się firma e-GT New Energy Automotive Co.

Pojazd oferować będzie zasięg około 250 km na pełnym akumulatorze, co według Renault przewyższać będzie konkurencyjne auta tego segmentu. Mierzone jest to jednak zgodnie z procedurą New European Driving Cycle (NEDC), co oznacza, że rzeczywisty zasięg wyniesie około 200 kilometrów. Samochód ma być jednak tak konkurencyjny cenowo, aby pozwolić mogli sobie na niego zwykli ludzie z klasy średniej. Nie oznaczać ma to, że w aucie nie zobaczymy żadnych udogodnień. Na pokładzie mają zamontowane zostać czujniki parkowania, kamera wsteczna i komputer pokładowy z centralny, dotykowy monitorem służącym do wyświetlania m.in nawigacji.

Według Renault K-ZE może stać się pojazdem, który rozpocznie masową wymianę samochodów spalinowych na pojazdy elektryczne, gdy dotrze na rynek każdego kontynentu.

źródło: Renault, Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz