Mercedes-AMG nie ma planów na stworzenie Project Two

Według najnowszych informacji pochodzących z Paris Motor Show, Mercedes-AMG nie planuje stworzenia hipersamochodu Project Two.

Według najnowszych informacji pochodzących z Paris Motor Show, Mercedes-AMG nie planuje stworzenia hipersamochodu Project Two.

Zaledwie kilka dni temu dotarła do nas informacja, że Mercedes-AMG Project One, po tym jak trafi do sprzedaży, z jego nazwy usunięty będzie miał przydomek Project i nazywany się po prostu Mercedes-AMG One. Kiedy poznawaliśmy ten niesamowity samochód, wydawało nam się, że rozpoczyna on nową serię hipersamochodów niemieckiej marki. Po Project One przyjść miał Project Two, a następnie Project Three. Jak się okazuje, wcale jednak tak nie jest.

Zagraniczny portal motoryzacyjny Motor Trend miał okazję na tegorocznej imprezie Paris Motor Show porozmawiać z przyszłym dyrektorem generalnym Daimlera – Ola Källenius. Wyjawił on, że AMG nie ma na ten czas planów na stworzenie pojazdu nazywanego Project Two, co sygnalizuje, że Project One pozostanie jedyną maszyną z tym przydomkiem i tym samym samochodem jedynym w swoim rodzaju.

Gdybyście nie wiedzieli czym jest Mercedes-AMG Project One i przypadkiem trafili na ten tekst, przypomnijmy, że jest to hybrydowy hipersamochód za napęd którego odpowiadają dwa elektryczne silniki, elektryczna turbosprężarka oraz spalinowy silnik o pojemności 1,6-litra V6 kręcący się do aż 11000 obr/min. Łącznie wymienione komponenty generują moc ponad 1000 koni mechanicznych. Pomimo trzech silników na pokładzie waga samochodu jest niska – wynosi poniżej 1400 kilogramów.

Taka specyfikacja pozwoli według szefa Mercedes-AMG, Tobiasa Moersa na pobicie rekordu przejazdu jednego okrążenia toru Nürburgring. Zaznaczmy, że nie chodzi o ustalony niedawno wynik 6 minut i 47,97 sekund przez produkowane seryjnie Lamborghini Aventador SVJ, a o 5 minut i 19,55 sekund należące do Porsche 919 Hybrid Evo, w klasie aut których produkcja seryjna nie dotyczy.

źródło: Motor1Motor Trend

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz