DS3 Crossback E-Tense – luksus i zerowa emisja spalin

Oprócz podstawowej wersji auta DS3 Crossback, francuska marka premium podczas Paris Motor Show zaprezentowała również elektryczną odmianę pojazdu.

Oprócz podstawowej wersji auta DS3 Crossback, francuska marka premium podczas Paris Motor Show zaprezentowała również elektryczną odmianę pojazdu.

Jak wiadomo na rynku motoryzacyjnym panuje aktualnie ogromny wyścig w elektryzacji aut. Coraz więcej firm pokazuje swoje auta koncepcyjne bądź gotowe do produkcji samochody zasilane w 100% energią elektryczną. Do rywalizacji dołączył teraz nowy gracz – marka DS, która zaprezentowała podczas Paris Motor Show kompaktowego, elektrycznego crossovera- DS3 Crossback E-Tense.

Pojazd bazuje na płycie podłogowej CMP opracowanej przez koncern PSA. Pod maską znaleźć ma się silnik zapewniający moc 136 koni mechanicznych, który podłączony będzie do akumulatorów Li-on o pojemności 50 kWh. Samochód według zapewnień marki rozpędzać się ma do „setki” w 8,7 sekundy, prędkość maksymalna będzie niewielka i wynosić będzie 150 km/h.

Wspomniane baterie pozwolić mają na przejechanie na pełnym naładowaniu około 300 kilometrów. Przy podłączeniu auta do ładowarki 100 kWh w 30 sekund będziemy mieć 80% pojemności akumulatora na pokładzie. DS zamontował ogniwa akumulatora w centrum pojazdu, tam gdzie spalinowa wersja samochodu – zaprezentowany w tym samym czasie w Paryżu DS3 Crossback – posiada zbiornik na paliwo. Dzięki temu w środku i bagażniku jest tyle samo miejsca, niezależnie od tego, jaką edycję auta wybierzemy.

To, czym najnowsze dziecko DS wyróżnia się spośród innych crossoverów to przede wszystkim jego niesamowity wygląd. Projektanci zdecydowali się, aby kształt diamentu kierował całym nadwoziem auta. Widać to przede wszystkim ozdobnym grillu czy przednich światłach. W środku romby umieszczone są praktycznie wszędzie – od deski rozdzielczej przez elektryczne zegary, kratki wentylacji, tunel środkowy po klamki drzwi.

Pomijając aspekt diamentów, w środku zdecydowanie dominuje 10,3-calowy ekran służący za centrum info-rozrywki. Z ciekawszych rzeczy widzimy wyświetlacz head-up oraz system audio Focal. Luksusu dodają akcenty z Alcantary oraz skóra Nappa na podsufitce.

źródło: DS

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz