Moto Filmy

Oto jak działa system aktywnej aerodynamiki w Lamborghini Aventador SVJ

Lamborghini umieściło w internecie świetne wideo pokazujące jak działa ich system aktywnej aerodynamiki ALA w Lamborghini Aventador SVJ.

Lamborghini umieściło w internecie świetne wideo pokazujące jak działa ich system aktywnej aerodynamiki ALA w Lamborghini Aventador SVJ.

Lamborghini Aventador SVJ to samochód o którym było już naprawdę głośno zanim oficjalnie został on zaprezentowany światu. Nie powinno to jednak dziwić, ze względu na to, że mamy do czynienia z niesamowitą włoską marką, która przeżywa właśnie świetny okres, a do tego mowa jest o ich najszybszym pojeździe. Szum wokół auta jednak jeszcze dodatkowo wzrósł, gdy okazało się, że jest ono nowym rekordzistą toru Nürburgring.

Aventador SVJ nie osiągnąłby tego gdyby nie potężna, 6,5-litrowa jednostka wolnossąca V12 pod maską oraz niesamowicie precyzyjnie opracowany system aktywnej dynamiki pojazdu. Nowy system Lamborghini Active Aerodynamics 2.0 (ALA) wykorzystuje trzy pary otwieranych i zamykanych wlotów działających w zależności od warunków panujących podczas jazdy. Na poniższym wideo Lamborghini tłumaczy jak cały układ funkcjonuje.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz