Oto nowe Porsche 911 prosto z Los Angeles Auto Show

Na trwających targachw Los Angeles, Porsche zaprezentowało wyczekiwaną nową generację legendarnego 911.

Na trwających targachw Los Angeles, Porsche zaprezentowało wyczekiwaną nową generację legendarnego 911.

Nowe Porsche 911 wyglądem nie odbiega w dużym stopniu od poprzedniej generacji. Napędzane jest także silnikiem o tej samej konstrukcji. Tak naprawdę trudno znaleźć jest większe różnice względem ostatniej edycji auta. Mimo to, premiera nowego dziecka Porsche to najpewniej jeden z najgorętszych momentów trwającej właśnie imprezy Los Angeles Auto Show.

Pomimo braku większych zmian, nowe 911 kontynuuje filozofię i długoletnią tradycję marki w tworzeniu tego modelu. Udoskonala pomysły i cechy, które uczyniły z samochodu jeżdżącą legendę.

Carrera S i Carrera 4S – pierwsi zaprezentowani członkowie rodziny o numerze 992 posiadają tradycyjny silnik R6, który ponownie jest o pojemności 3 litrów i posiada podwójne turbodoładowanie. Generuje on jednak teraz moc 443 KM, co oznacza wzrost mocy o 23 KM. Pierwszy z modeli rozpędzać ma się do 100 km/h w 3,5 sekundy, jego brat z napędem na wszystkie koła osiągnie to o 0,1 sekundy szybciej. W obu przypadkach jest to o 0,4 s krócej względem odchodzącej generacji.

Po dodaniu pakietu Sport Chrono czas ten dodatkowo zmniejsza się o dodatkowe 0,2 sekundy, co oznacza, że nowe 911 Carrera 4S osiągnąć może prędkość 100 km/h w jedynie 3,2 sekundy. Jest to o 0,6 sekundy lepszy wynik niż aktualne Porsche 911 GT3.

Prędkość maksymalna wynosi 308 km/h przy napędzie na jedną oś, oraz 305 km/h w przypadku przełożenia mocy silnika na obie osie jezdne pojazdu. Generacja 992 wyposażona jest standardowo w 8-biegową automatyczną skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem. Z upływem czasu ponadto do oferty trafić ma 7-biegowa, manualna przekładnia.

Trudno opisywać jakiekolwiek większe zmiany nadwozia. Nowością warta uwagi są z pewnością wysuwane klamki oraz zmodernizowany system bezpieczeństwa, który ma sprawniej wspomagać kierowcę w czasie poruszania się po mokrej nawierzchni.

Ceny za podstawową wersję nowego Porsche 911 Carrera S wynosi 113 200 dolarów, a więc ok. 430 tysięcy złotych. Model z napędem na cztery koła nabędziemy za minimum 120 600, czyli około 460 tysięcy złotych. Zamówienia na egzemplarze są już dostępne, jednak pierwsze dostawy pojazdów do klientów będą miały miejsce dopiero latem przyszłego roku.

2019 Porsche 911

źródło: Motor1

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz