Pierwszy egzemplarz Toyoty Supry trafi na aukcję

Zupełnie nowa Toyota Supra zadebiutuje już 14 stycznia podczas targów w Detroit. Pięć dni później zakończy się aukcja pierwszego egzemplarza, która wesprze organizacje charytatywne.

Toyota rozpoczęła marketingową promocję nowej generacji Supry. Nadal nie ujawniła oficjalnych zdjęć, mimo że w internecie krąży pierwsze zdjęcie całkowicie niezakamuflowanego egzemplarza. Teraz po wprowadzeniu do sprzedaży specjalnego papieru świątecznego o wzorze kamuflażu prototypów, przyszedł czas na coś poważniejszego.

Japoński producent ogłosił, że tuż po oficjalnej premierze modelu na targach motoryzacyjnych w Detroit, pierwszy egzemplarz na amerykański rynek trafi na aukcję organizowaną przez Barrett-Jackson Auction, a dochód zostanie przekazany na cele charytatywne.

Ten jedyny w swoim rodzaju samochód będzie nosił numer VIN z cyframi 20201. Tylnonapędowe coupe będzie pokryte szarym matowym lakierem, z którym będą kontrastowały czerwone lusterka boczne, wnętrze wykończone czerwoną skórą i czarne matowe koła. Plakietka z włókna węglowego we wnętrzu będzie przypominać, że jest to pierwszy egzemplarz Supry 2020.

Aukcja wesprze American Heart Association, zajmującą się zdrowiem publicznym, oraz The Bob Woodruff Foundation, wspierająca ratowników, którzy ucierpieli podczas akcji ratunkowej po zamachach na wieże World Trade Center.

Podczas aukcji w Barrett-Jackson pierwszy egzemplarz Supry będzie reprezentowany przez prototyp. Właściwy seryjny samochód trafi do zwycięzcy licytacji w pierwszej połowie 2019 roku.

Na tej samej aukcji będzie można kupić inny pierwszy egzemplarz dostępny na rynku amerykańskim. Ford ogłosił, że na licytację zostanie wystawiony  nowy Mustang Shelby GT500 o numerze VIN 001.

Aukcja odbędzie się 19 stycznia 2019 roku.

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz