Samochody elektryczne

Lexus szykuje się do prac nad całkowicie elektrycznym pojazdem?

Lexus zarezerwował w urzędzie patentowym nazwę samochodu, która wskazuje, że będzie opierał się on całkowicie na elektrycznym napędzie.

Lexus zarezerwował w urzędzie patentowym nazwę samochodu, która wskazuje, że będzie opierał się on całkowicie na elektrycznym napędzie.

Jak na ten czas Toyota nie widzi potrzeby posiadania w swojej ofercie samochodu całkowicie elektrycznego. Nic jednak dziwnego, ponieważ przez ostatnie kilkanaście miesięcy marka była skupiona głównie na projekcie nowej Toyoty Supra, której premiera będzie miała miejsce już w tym miesiącu.

Należący do firmy Lexus, chociaż nie był zamieszany w całą gorączkę związaną z wymienioną maszyną, także na ten moment nie wydaje się pracować nad żadnym elektrycznym samochodem. Sytuacja ta właśnie jednak może się zmieniać.

Jak doniósł portal AutoGuide – Lexus zarezerwował niedawno w Europejskim Urzędzie Własności Intelektualnej nazwę „UX300e”. Wszystkie dotychczasowe hybrydy marki posiadały pod koniec oznaczenie „h” – np. LC500h, końcówka „e” oznacza ściśle, że samochód napędzany by był jedynie przez elektryczny silnik.

Rozkładając dalej oznaczenie – „UX” odnosi się do najnowszego dziecka Lexusa, które miało premierę podczas zeszłorocznej edycji Geneva Motor Show. Jest to miejski crossover, jednak do sprzedaży trafi dopiero w marcu tego roku.

Co prawda zarezerwowanie nazwy w urzędzie patentowym nie oznacza rozpoczęcia prac nad projektem, jednak wydaje się być to sygnał, że japońska firma zaczyna coraz poważniej myśleć nad elektrycznym modelem. Jak rozwinie się sprawa dowiemy się z czasem, warto wypatrywać konkretniejszych informacji podczas dużych targów motoryzacyjnych.

2019 Lexus UX

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz