Nowy Lexus IS-F otrzyma podwójnie doładowane V6?

Nowa generacja w topowym wariancie ma zadebiutować w 2022 roku. Mamy dobre wieści dla wszystkich, którzy wyczekują nowych sportowych Lexusów.

Nowa generacja w topowym wariancie ma zadebiutować w 2022 roku.

Mamy dobre wieści dla wszystkich, którzy wyczekują nowych sportowych Lexusów. Aktualnie trwają prace nad topowym, 600-konnym LC-F, który będzie drugim w historii supersamochodem japońskiego producenta, a także poliftową wersją RC-F oraz specjalną torową odmianą RC-F Track Edition. Jak się okazuje, Lexus powoli pracuje również nad zupełnie nową generacją modeli z serii F w tym nad nowym IS-F.

Takie informacje możemy wyczytać na japońskim portalu Spyder 7, który nie tylko potwierdza prace na nową generacją i topową wersją F, lecz również podaje szczegóły na temat jednostek napędowych. Jak możemy wyczytać, auto ma otrzymać 3,5-litrową jednostkę V6 z podwójnym turbodoładowaniem generującą 416 KM (310 kW). Napęd ma być przekazywany na tylną oś za pośrednictwem 10-biegowej skrzyni automatycznej.

Jeśli chodzi o podstawową odmianę, Lexus IS będzie posiadał w ofercie 2,4-litrową jednostkę R4 o mocy 318 KM (237 kW), a także wariant hybrydowy z 2-litrowym silnikiem benzynowym o łącznej mocy 183 KM (136 kW).

Nowy Lexus IS ma zostać zaprezentowany pod koniec 2020 roku i wejść do sprzedaży na początku 2021 roku. Odmiana IS-F planowana jest na 2022 rok.

źródło: Spyder7

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz