Supra z 2.0 R4 będzie następcą GT86?

Toyota definitywnie zakończyła współpracę z Subaru na rzecz BMW?

Toyota definitywnie zakończyła współpracę z Subaru na rzecz BMW?

Począwszy od 2020 roku oferta nowej Toyoty Supra ma wyglądać nieco bardziej interesująco. Aktualnie model jest dostępny wyłącznie z jednym silnikiem (3.0 R6 340 KM) oraz wyłącznie w specyfikacji z automatyczną skrzynią biegów. Toyota uspokaja klientów i zapowiedziała, że wkrótce do oferty mają dołączyć słabsze warianty, które są przygotowane z myślą o szerszym gronie odbiorców.

Mowa o wersji z 2-litrowym, 4-cylindrowym silnikiem o mocy ok. 200 KM. Jeśli to brzmi znajomo, to z pewnością macie teraz przed oczami Toyotę GT86, która weszła do produkcji na początku 2012 roku i powstała we współpracy z Subaru. Ten model, który dziś oferowany jest po faceliftingu, posiada 2-litrowy, 4-cylindrowy silnik od Subaru, napęd na tylną oś oraz świetne właściwości jezdne. Przyszłość tego auta stoi pod znakiem zapytania, gdyż Subaru nie ma planów stworzenia drugiej generacji i nie wyraziła zgody na budowę wersji Cabrio oraz Shooting Brake mimo ciepłego przyjęcia koncepcyjnych modeli z 2013 oraz 2016 roku.

2013 Subaru BRZ – bliźniaczy model Toyoty GT86

Niewykluczone, że Toyota będzie chciała zawalczyć o klientów GT86 właśnie bazową wersją Supry, która powstała we współpracy z BMW. Bliźniacze BMW Z4 Roadster oprócz topowej odmiany M40i z tym samym silnikiem co w Suprze, jest oferowane w dwóch słabszych wersjach właśnie z 2-litrowym silnikiem R4.

Bazowy wariant Z4 sygnowany jako sDrive20i jest oferowany z silnikiem o mocy 192 KM (141 kW), a mocniejsza wersja sDrive30i jest napędzana już 258 KM (190 kW). W obu przypadkach napęd jest przekazywany wyłącznie na tylną oś.

Dokładnie te same silniki najpewniej już za kilkanaście miesięcy zobaczymy w Toyocie Supra. Niecałe 200 koni mechanicznych w połączeniu z wąskimi oponami, podobną wagą oraz niższym środku ciężkości niż w GT86 może okazać się idealnym zastępstwem drugiej generacji modelu.

2020 Toyota Supra (US Spec)

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz