Nowe Renault Clio oficjalnie pokazane, wraz z wersją wyposażenia R.S. Line

Oto i jest. Mamy pierwsze zdjęcia Renault Clio piątej generacji.

Wczoraj Renault na swoim kanale na YouTube udostępniło nagranie wideo pokazujące wygląd wnętrza nowego Clio. Dzisiaj francuska marka poszła na całość i opublikowała w sieci pierwsze oficjalne fotografie samochodu.

Nowa wersja jest o 14 mm krótsza od swojego poprzednika, ale o 66 mm szersza. Pomimo tych, wydawać by się mogło, niewielkich zmian rozmiarów, bagażnik został powiększony z 300 do 391 litrów pojemności. Więcej miejsca jest również w samej kabinie.

Z przodu zmieniły się głównie światła, które mają teraz charakterystyczny kształt dla marki. Co ważne – oświetlenie LED dostępne jest w standardzie. Tylne światła także otrzymały nowy kształt, usunięta została również czarna powierzchnia z przetłoczeniami wokoło miejsca na rejestrację, przez co samochód sprawia teraz wrażenie łagodniejszego.

Piąta generacja nie stanowi większej rewolucji w historii modelu, jednak posiada ciekawą cechę która może zaskoczyć – jako pierwsza otrzyma wykończenie R.S. Line, które zastąpi linię GT. Wersja wyposażenia otrzyma ekskluzywnie wygląd inspirowany marką Renault Sport, na który składać się będzie m.in. zmieniony wygląd przedniego zderzaka, grill ozdobiony kratką w kształcie plastra miodu oraz specjalne 17-calowe felgi.

W środku R.S. Line zobaczymy dedykowane fotele, aluminiowe nakładki na pedały, sportową kierownicę oraz wykończenie za pomocą czerwonych akcentów.

Konkretne informacje dotyczące nowego Renault Clio ujawnione zostaną podczas jego światowej premiery, która będzie miała miejsce w marcu podczas targów Geneva Motor Show 2019.

2019 Renault Clio

2019 Renault Clio R.S. Line

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz