Oto pierwszy body-kit do nowej Toyoty Supra

Chociaż żaden egzemplarz nie porusza się jeszcze po drogach publicznych, to Prior Design przygotował już pierwszy body-kit do nowej Toyoty Supra.

Chociaż żaden egzemplarz nie porusza się jeszcze po drogach publicznych, to Prior Design przygotował już pierwszy body-kit do nowej Toyoty Supra.

Chociaż nowa Toyota Supra zadebiutowała już jakiś czas temu, to wydaje się, że samochód dalej jest gorącym tematem. Większość głosów dotyczących auta niestety jest negatywnych i jak głoszą „Nie jest to pojazd na który fani czekali”. Tym zdaniem niespecjalnie jednak przejęła się firma tuningowa Prior Design, która przygotowała pierwszy body-kit do pojazdu.

Tuner pochwalił się swoim dziełem w internecie za pomocą dwóch grafik. Niestety nie udostępnił razem z nimi żadnych konkretnych informacji dotyczących swojego projektu.

Toyota Supra otrzymała znacznie bardziej rozbudowane nadkola, dzięki którym wydaje się być o wiele szersza. Z kratki przedniego zderzaka usunięte zostały lotki, niżej umieszczony został większy splitter. Na masce oraz nadkolach dodane zostały przetłoczenia. Z tyłu dodany został pokaźnych rozmiarów spojler. Całego wyglądu dopełniają duże, ciemne felgi z wieloma ramionami.

Trzeba przyznać, że Supra w takim zestawieniu wygląda naprawdę dobrze. Możemy teraz oglądać pierwszy body-kit do samochodu, niebawem z pewnością zobaczymy ich znacznie więcej.

Pod maską auta pracuje 3-litrowy silnik R6 zapożyczony od BMW. Generuje on 340 KM (250 kW) oraz 495 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a napęd przekazywany jest wyłącznie na tylną oś za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni automatycznej. Pozwala to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 4,1 sekundy. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie i wynosi 250 km/h.

źródło: Motor1

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz