Toyota GT86 pozostanie w ofercie firmy

Los bliźniaczego Subaru BRZ nie jest znany.

Los bliźniaczego Subaru BRZ nie jest znany.

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że przyszłość Toyoty GT86 i jej bliźniaczego modelu – Subaru BRZ stoi pod dużym znakiem zapytania. Powodem sprawy jest druga wymieniona marka, która nie wyraziła zgody na budowę wersji Cabrio oraz Shooting Brake auta oraz nie posiada planów stworzenia nowej generacji pojazdu.

Tym samym Toyota, która współpracowała przy tworzeniu samochodu, także zrezygnować musiałaby z pracy nad następcą auta i jej ewentualnych rozwojowych konstrukcji. Lekarstwem na tę bolączkę wydawała się tym samym nowa Toyota Supra, która zastąpiłaby Toyotę GT86 w ofercie marki. Nastąpiłoby to z uwagi na to, że obie maszyny dzielić mogą ten sam 2-litrowy, 4-cylindrowy silnik o mocy ok. 200 KM.

Portal Motor1 postanowił lepiej poznać sprawę i zadzwonił do zarządu japońskiej marki. Oto co usłyszeli w odpowiedzi.

„Jak powiedział Akio Toyoda podczas premiery nowej Supry – Toyota jest zaangażowana w budowę ekscytujących pojazdów, w tym samochodów sportowych. Od 2013 r. Toyota GT 86 należy do rodziny marki i planujemy, że nadal będzie częścią naszej gamy samochodów sportowych.”

Jak więc widać auto pozostanie z nami na dłużej, co oznacza, że doczeka się swojej nowej generacji. Wydawać by się mogło, że w takim wypadku podobny los czekać powinien Subaru BRZ, chociaż wcześniejsze słowa firmy na to by nie wskazywały. Są to jednak jedynie przypuszczenia.

Nie jest wykluczone, że Toyota zakończy współpracę z Subaru i stworzy nową generację GT86 na własną rękę. Prawdopodobne jest, że auto mogłoby powstać na bazie nowej generacji BMW Serii 2 Coupe, która ma zadebiutować w 2021 roku.

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz