Subaru BRZ doczeka się następnej generacji

Subaru oficjalnie potwierdziło, że model BRZ, podobnie jak bliźniacza Toyota GT86 otrzyma drugą generację.

Subaru oficjalnie potwierdziło, że model BRZ, podobnie jak bliźniacza Toyota GT86 otrzyma drugą generację.

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że przyszłość Toyoty GT86 i jej bliźniaczego modelu – Subaru BRZ stoi pod dużym znakiem zapytania. Powodem sprawy była druga wymieniona marka, która nie wyraziła zgody na budowę wersji Cabrio oraz Shooting Brake auta oraz nie posiadała planów stworzenia nowej generacji pojazdu. Tym samym Toyota, która współpracowała przy tworzeniu samochodu, także zrezygnować musiałaby z pracy nad następcą swojego odpowiednika i jego ewentualnych rozwojowych konstrukcji.

Wczoraj jednak otrzymaliśmy wiadomość od zarządu Toyoty, że model GT86 pozostanie w ich ofercie na dłużej i doczeka się drugiej generacji. Dzisiaj, idąc za ciosem, identyczną informację udostępniło Subaru w stosunku do modelu BRZ.

„Idziemy naprzód z następna generacją Subaru BRZ, ale w tej chwili nie możemy zdradzić żadnych szczegółów”

Ron Kinno – przedstawiciel Subaru USA

Przeczytaj nasz test: Subaru BRZ – frajda w niskiej cenie

Odpowiedź ta, oraz jej okoliczności sugerować mogą, że Toyota i Subaru po raz kolejny połączą siły przy projektowaniu sportowego coupe. Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ zarówno GT86 jak i BRZ były bardzo udanymi konstrukcjami, które kupiły serca ogromnej rzeszy fanów czterech kółek.

Na ten czas trudno jest przewidzieć, czego powinniśmy spodziewać się po obu pojazdach. Prawdopodobnie dalej wystany zostanie silnik typu boxer, jednak prawdopodobnie ich moc zostanie. Za bazę wykorzystana powinna zostać istniejąca już płyta podłogowa znana z pierwszej generacji Subaru BRZ i Toyoty GT86.

Subaru BRZ – zdjęcia z naszego testu

źródło: Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz