Oto jak wyglądać będzie najprawdopodobniej Renault Clio RS

Oto wizualizacja przedstawiająca nową generację Renault Clio w wersji RS.

Renault zaprezentowało nową generację Clio pod koniec zeszłego miesiąca. Chociaż samochód nie zmienia wiele w wyglądzie zewnętrznym, to kokpit doczekał się znacznej modernizacji. Nowością w pojeździe jest także możliwość dobrania do niego wersji wyposażenia R.S. Line. Nie wprowadza co prawda ona zdanych zmian w jednostce napędowej, ale wyraźnie dodaje sportowego wygląd samochodowi.

Nie możemy zapominać, że z czasem zobaczymy nowe Renault Clio w wersji RS z krwi i kości, które z pewnością posiadać już będzie odpowiednio podkręcony silnik. Nie wiemy jeszcze jak pojazd będzie się prezentować, jednak niezawodny grafik X-Tomi Design postanowił przedstawić nam swoją koncepcję wyglądu auta.

Renault Clio RS z grafiki otrzymała nieco zmieniony przedni zderzak, charakterystyczny wzór dolnych świateł rodem z aktualnego Renault Megane RS oraz większe felgi z wzorem bazującym na literze Y. Z tyłu widać mały spojler umieszczony na końcu dachu. Nadwozie polakierowane zostało na jasny, pomarańczowy kolor, a zaciski hamulców otrzymały sportowy, czerwoną barwę.

Za napęd Clio RS odpowiedzialna będzie najprawdopodobniej ta sama jednostka, którą możemy zobaczyć w Renault Megane RS oraz Alpine A110, jednak tutaj będzie miała nieco mniejszą moc. Najprawdopodobniej ok. 240-250 KM.

źródło: X Tomi-Design, Carscoops

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz