Supersamochody

Oto pierwsze Bugatti Chiron Sport

Z fabryki Bugatti wyjechał pierwszy model Chiron Sport, który trafi niebawem do swojego właściciela z Kataru.

Z fabryki Bugatti wyjechał pierwszy model Chiron Sport, który trafi niebawem do swojego właściciela z Kataru.

Podczas zeszłorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie zaprezentowane zostało oficjalnie Bugatti Chiron Sport. Teraz, po jedenastu miesiącach od tego wydarzenia pierwszy model samochodu zjechał z taśmy montażowej i niedługo przekazany zostanie nabywcy. Szczęśliwym posiadaczem auta będzie pewien szejk z Kataru.

W porównaniu do podstawowej wersji Bugatti Chiron, sportowa wersja jest o 18 kilogramów lżejsza z uwagi na wykorzystanie większej ilości komponentów z włókna węglowego oraz kół z lżejszych stopów metali. Ponadto posiada zmodyfikowane zawieszenie, układ jezdny oraz nowy system Dynamic Torque Vectoring wbudowany w tylną oś mechanizmu różnicowego.

Przód pierwszego egzemplarza pojazdu polakierowany został w jasny granatowy kolor, podczas gdy tył pokryty został dla kontrastu czarną, błyszczącą barwą.

W środku praktycznie wszystko wykończone zostało niebieską skórą. Jedynymi elementami odróżniającymi się są klamki drzwi oraz część tunelu środkowego i kierownicy. Oczywiście w kokpicie umieszczone zostały odpowiednie akcenty przypominające, że nie jest to „zwykłe” Bugatti Chiron.

źrodło: Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz