Geneva Motor Show 2019

Poznajcie Cupra Formentor – zapowiedź hybrydowej przyszłości

Cupra świętuje swoje pierwsze urodziny pierwszym modelem koncepcyjnym.

Cupra świętuje swoje pierwsze urodziny pierwszym modelem koncepcyjnym.

Podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie będziemy mieli okazję zobaczyć pierwszy w historii koncepcyjny model Cupry. Hiszpański producent właśnie zaprezentował model Formentor, który zapowiada hybrydową przyszłość marki.

Auto wyglądające jak skrzyżowanie Tarraco z Atecą napędzane jest hybrydową jednostką typu plug-in. Hiszpanie nie zdradzili jeszcze technicznych szczegółów i jedynie wspomniano, że posiada moc 240 KM (180 kW) oraz zasięg na silniku elektrycznym do 50 km.

Wnętrze pojazdu prezentuje się bardzo nowocześnie. Za kierownicą znajdziemy wyświetlacz zamiast zegarów, w konsoli centralnej 10-calowy wyświetlacz systemu inforozrywki oraz klimatyzacji, a w tunelu środkowym są jedynie najważniejsze przełączniki. Nie zabrakło podświetlenia drzwi oraz wykończenia w miedzianym kolorze.

Mimo, że zapowiedziany został jako koncept, Cupra Formentor wygląda jak auto gotowe do produkcji. Istnieje możliwość, że auto jest już gotowe, gdyż pierwszy raz mieliśmy go okazję zobaczyć już we wrześniu zeszłego roku podczas wycieku danych Seata. Auto na zdjęciu/wizualizacji posiada nieco inny przedni zderzak, tablicę rejestracyjną, radar aktywnego tempomatu, inne felgi oraz nie posiada klapki do ładowania baterii.

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz