Geneva Motor Show 2019

Seat zapowiada swój całkowicie elektryczny samochód koncepcyjny

Auto wystawione zostanie na publiczny pokaz podczas Geneva Motor Show 2019.

Auto wystawione zostanie na publiczny pokaz podczas Geneva Motor Show 2019.

Seat umieścił właśnie w sieci pierwszą grafikę przedstawiająca nowy samochód koncepcyjny marki. Widzimy, że będzie to kompaktowy hatch-back z trójkątnymi tylnymi światłami, które połączone zostały ze sobą długą listwą świateł LED. Dostrzec możemy również agresywne linie nadwozia, tylny spojler o dosyć dużych rozmiarach oraz najprawdopodobniej dyfuzor.

Chociaż szczegóły techniczne dotyczące pojazdu ujawnione zostaną za 4 dni, tuż przed otwarciem targów motoryzacyjnych w Szwajcarii, to możemy się spodziewać, że maszyna napędzana jest przez tę samą jednostkę co Volkswagen I.D. Hatch. Oznacza to silnik generujący 168 koni mechanicznych, którego moc przekazywana jest na przednią oś samochodu. Przemawia za tym fakt, że auto powstało na płycie podłogowej należącej do koncernu Volkswagen AG – MEB, przeznaczonej jedynie dla aut z napędem elektrycznym, na której oparty jest właśnie I.D. Hatch.

Oprócz silnika, pojazdy współdzielić będą także baterie. Tym samym tajemniczy koncept od Seata posiadać będzie akumulatory o mocy 111 kWh, które pozwalają na przejechanie na jednym ładowaniu około 550 km w cyklu pomiarowym WLTP. Przy uwzględnieniu cyklu EPA oznacza to około 480 km.

Jak już wspominaliśmy, auto pokazane zostanie na zbliżającym się wydarzeniu Geneva Motor Show, wraz z innym elektrycznym pojazdem od hiszpańskiej marki – Seatem Minimo.

źródło: Carscoops

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz