Geneva Motor Show 2019

Seat el-Born to Volkswagen I.D. w hiszpańskim wydaniu

Seat poważnie wkracza w elektromobilność.

Seat poważnie wkracza w elektromobilność.

Po wczorajszej zapowiedzi przyszedł już czas na oficjalne ujawnienie nowego modelu. Seat właśnie przesłał nam pierwsze informacje i zdjęcia ich najnowszego modelu koncepcyjnego.

Auto nazywa się el-Born, która wywodzi się z jednej z najbardziej ikonicznych dzielnic Barcelony, która stała się źródłem inspiracji dla projektantów i inżynierów Seata. Jest to pierwszy w pełni elektryczny model hiszpańskiego producenta. Zbudowany na platformie MEB i jest to bliźniaczy model dla Volkswagena I.D. w nadwoziu hatchback.

Wnętrze Seata el-Born w odróżnieniu od Volkswagena I.D. wygląda dość poważnie i przystosowane do rozpoczęcia produkcji. W centralnej części deski rozdzielczej zainstalowano 10-calowy ekran, którym zarządzamy multimediami oraz komputerem samochodu. Drugi wyświetlacz znajdziemy za kierownicą, który zastępuje tradycyjne zegary. Ilość przycisków ograniczono do minimum i znajdują się one po lewej stronie deski rozdzielczej.

Sercem pojazdu jest 204-konny silnik elektryczny zasilany zestawem akumulatorów o wydajności 62 kWh. Dzięki tym parametrom, zasięg el-Born wynosi się do 420 km (wg WLTP), a przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 7,5 sekundy. Z kolei specjalnie zaprojektowana ładowarka pozwala na naładowanie akumulatorów do 80% w 47 minut.

Mobilność podlega ciągłym zmianom, a wraz z nią ewoluują nasze samochody. Seat stoi na czele tych zmian. Koncepcyjny el-Born wyraża filozofię projektowania marki oraz wdraża rozwiązania technologiczne, które pomogą zmierzyć się z wyzwaniami przyszłości.

Luca de Meo, prezes Seata

Premiera koncepcyjnego Seata el-Born odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych w Genewie już 5 marca. Seat już teraz zapowiedział wprowadzenie auta do seryjnej produkcji, która ruszy już w 2020 roku. To oznacza, że podczas przyszłorocznych targów w Genewie powinniśmy spodziewać się premiery wersji gotowej wyjechać na drogi.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz