Wycieraczki tańsze czy droższe?

Jak każda część samochodowa również pióra wycieraczek z upływem czasu ulegają zużyciu. Pierwsze objawy świadczące od wyeksploatowaniu wycieraczek samochodowych to

Jak każda część samochodowa również pióra wycieraczek z upływem czasu ulegają zużyciu. Pierwsze objawy świadczące od wyeksploatowaniu wycieraczek samochodowych to między innymi irytujące piszczenie i skrzypienie przesuwających się po szybie gumowych piór, smużenie i słabe odprowadzanie wody z szyby samochodowej. W przeciwieństwie do pozostałych elementów wyposażenia samochodu zakup wycieraczek samochodowych nie powoduje znacznego uszczuplenia zawartości naszego portfela, a ich wymianę można przeprowadzić samodzielnie.

W przypadku zakupu nowych wycieraczek należy liczyć się z wydatkiem rzędu od dwudziestu paru do nawet stu złotych. Pod uwagę nie bierzemy oczywiście wątpliwej jakości piór dostępnych na wieszakach w marketach. Cena kompletu wycieraczek samochodowych zależeć będzie przede wszystkim od marki producenta. Dodatkowo na jej wysokość wpływ będą miały takie elementy jak typ, rodzaj mocowania, a także długość piór.

Wymiana wycieraczek samochodowych zalecana jest dwa razy w roku. Zakup i montaż nowych piór wskazany jest przed sezonem zimowym i po jego zakończeniu. To właśnie w tym okresie wycieraczki samochodowe wykonują najcięższą pracę i z uwagi na panujące warunki atmosferyczne zużywają się najbardziej. Wyeksploatowaniu ulega w szczególności gumowe pióro wycieraczki.

Można zatem pomyśleć, iż z uwagi na częstotliwość wymiany wycieraczek nie warto inwestować w produkty o wyjątkowo dobrej jakości, skoro w niedługim na szybie naszego samochodu zagości nowy komplet piór. Nic bardziej mylnego. Wycieraczki w taki sam sposób jak opony oraz elementy układu jezdnego i hamulcowego wpływają na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dzięki dobrej widoczności podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych odpowiednia widoczność będzie miała kluczowy wpływ na czas reakcji kierowcy na zmieniające się warunki na drodze. Kwestia jakości wycieraczek pozostaje zatem bezdyskusyjna. Warto jednak postarać się o zakup solidnie wykonanych i w pełni funkcjonalnych wycieraczek w jak najlepszej cenie. 

Ile zatem warto wydać na zakup wycieraczek?

Aby w pełni zobrazować szerokie spectrum cenowe widoczne w ofercie wycieraczek samochodowych na krajowym rynku warto posłużyć się konkretnym przykładem. Za reklamowane w mediach wycieraczki przedniej szyby do bardzo popularnego w naszym kraju samochodu, jakim bez wątpienia jest Audi A4, zakupione w jednym z popularnych sklepów internetowych, w zależności od ich rodzaju zapłacimy od około 24 do 89 złotych. Najtańszymi będą oczywiście zwykłe wycieraczki szkieletowe, wyższą sumę zapłacimy za wycieraczki płaskie. O wyższości tych ostatnich nad ich standardowym odpowiednikiem nie trzeba zapewne nikogo przekonywać. W porównaniu uwzględniliśmy produkty znanych marek, których produkty często pojawiają się w spotach reklamowych.

Odpowiednia reklama zawsze słono kosztuje, natomiast w opinii posiadaczy aut nie zawsze znajduje odzwierciedlenie w jakości promowanych produktów. Dotyczy to również asortymentu wycieraczek samochodowych. Pióra wycieraczek o porównywalnych parametrach, w dużo niższej cenie znajdziemy w ofercie polskich producentów zamienników wycieraczek samochodowych. Komplet płaskich wycieraczek do wspomnianego modelu Audi oferowany jest między innymi przez firmę Dipp w cenie 39 złotych. Z uwagi na stosunkowo niską cenę, sprawdziliśmy oczywiście, dostępne w internecie, opinie o wycieraczkach tej polskiej marki, które potwierdziły, iż zamienniki firmy Dipp cieszą się uznaniem i zaufaniem wśród kierowców. Właściciele aut zadowoleni są przede wszystkim z wysokiej jakości wykonania oraz trwałości wycieraczek z logo Dipp. W ich opinii wycieraczki samochodowe Dipp charakteryzują się również wysoką skutecznością w oczyszczaniu szyby samochodowej. Zainteresowanych ofertą wycieraczek samochodowych tej marki odsyłamy do internetowego sklepu producenta pod adres www.dipp.pl

Kontrolując regularnie stan naszych wycieraczek oraz dokonując wymiany zużytych piór w odpowiednim momencie, zapewniamy sobie i podróżującym z nami pasażerom komfortowe i przyjemne przejażdżki nawet w strugach ulewnego deszczu. Przede wszystkim jednak dbamy o zachowanie dobrej widoczności, a tym samym bezpieczeństwa na drodze. Jak widać na powyższym przykładzie, wymiana niektórych elementów wyposażenia samochodu, bezpośrednio wpływających na komfort i bezpieczeństwo podróży nie musi wcale oznaczać dużych wydatków.

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz