Powstanie elektrycznego Bugatti już pewne?

Szef marki oficjalnie wypowiedział się o następnym projekcie jakiego podejmie Bugatti.

Na kończących się właśnie targach motoryzacyjnych w Genewie Bugatti zaprezentowało swój wyjątkowy one-off upamiętniający 110-lecie marki, który jednocześnie okazał się być najdroższym nowym samochodem w historii – jego cena wynosi 16,5 miliona euro (z podatkami), co w przeliczeniu wynosi 71 milionów złotych.

Pojazd chociaż robi niesamowite wrażenie, przyniósł firmie jedynie jednorazowy przychód. Jak przyznał szef Bugatti – Stephan Winkelmann, projekt następnego dziecka marki może pójść w zupełnie innym kierunku. Chodzi konkretnie o auto całkowicie elektryczne, które kierowane byłoby do o wiele szerszego grona klientów.

Nasz następny samochód widzę jako pojazd całkowicie elektryczny. Taki typ napędu zapewnia równowagę pomiędzy wydajnością i komfortem, co jest niezwykle ważne, jeżeli bierzemy pod uwagę codzienne użytkowanie takiego auta.

Stephan Winkelmann – szef Bugatti

Taki obrót sprawy może wydawać się dosyć dużym zaskoczeniem, jednak pamiętajmy, że na jesień zeszłego roku doszły do nas informacje o planach na pięć nowych modeli Bugatti, z czego jeden opisywany był właśnie jako auto całkowicie elektryczne. Tym samym taki samochód nie jest świeżym pomysłem szefa firmy, a projektem rozpatrywanym od jakiegoś już czasu.

Dlaczego właśnie elektryk? Według badań przeciętny klient Bugatti posiada w swoim garaży 42 samochody, z czego dwa pochodzą właśnie od francuskiej marki. Do tego ponad połowa sprzedanych Bugatti Chiron zakupiona została z miejsca, bez wcześniejszego zapoznania się właściciela z samochodem. Wydaje się, ze firma zdała sobie sprawę, że większość ich klientów zwykle nie używa ich pojazdów, bądź robi to bardzo okazjonalnie. Po tym jak udowodnili już swoje możliwości tworzenia niesamowitym hipersamochodów, być może firma chce podjąć się wyzwania stworzenia maszyny, która służyłaby do codziennego poruszania się po drogach publicznych.

Jeżeli plany dojdą do skutku, za pewien czas powinniśmy być świadkami premiery luksusowego auta elektrycznego o niesamowitej wydajności, które docelowo służyć ma jako pojazd do jazdy do pracy i po zakupy.

Bugatti La Voiture Noire

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz