Bugatti zbuduje luksusową, elektryczną limuzynę?

Najnowsze plotki z branży rzucają nowe światło na sprawę pierwszego elektrycznego pojazdu od Bugatti.

Niedawno pisaliśmy o tym, że szef Bugatti chciałby powstania elektrycznego samochodu swojej marki. Czytając jego wypowiedzi, łatwo mogliśmy dojść do wniosku, że premiera elektrycznej maszyny od francuskiego producenta to jedynie kwestia czasu. Teraz możemy zapoznać się z najnowszymi plotkami z świata motoryzacji, które rzucają dodatkowe światło na sprawę.

Według portalu CAR pojazd jest już przygotowywany, jednak jego debiut przewidziany jest dopiero na 2023 rok.

Auto powstawać ma na platformie zapożyczonej od Porsche, tej samej, o która oparty został Porsche Taycan. Elektryczne Bugatti będzie jednak większe i o wiele bardziej luksusowe. Nadwozie wykonane ma zostać w dużym stopniu z włókna węglowego, tak, aby zredukować znaczny przyrost masy spowodowany umieszczeniem na pokładzie akumulatorów. Pod względem wyglądu powinniśmy spodziewać się zobaczyć połączenia nowoczesnego wizerunku Bugatti Chiron ze dawnymi modelami producenta sprzed niemal stu lat.

Z założenia pojazd ma być luksusowym sedanem, jednak powstać mają również inne wersje nadwozia. Nie jest wykluczone, że zobaczyć wersję kombi wzorowaną na Porsche Taycan Cross Turismo.

Za napęd auta odpowiadać mają trzy silniki elektryczne, których łączna moc wynosić ma około 870 koni mechanicznych. Wysoce prawdopodobny wydaje się być napęd na wszystkie koła pojazdu, autonomiczność 4 stopnia, oraz wykorzystanie akumulatorów półprzewodnikowych, których projekt rozwijany jest aktualnie przez Porsche.

2009 Bugatti 16C Galibier

źródło: Motor1, CAR

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz