Van od Lexusa już w przyszłym miesiącu?

Lexus szykuje gorącą premierę na tegoroczne targi w Szanghaju.

Lexus szykuje gorącą premierę na tegoroczne targi w Szanghaju.

Gama modeli Lexusa w ostatnim czasie została całkowicie odświeżona. W ostatnich latach na rynku zadebiutował LC, UX, odświeżony RC, a także nowe generacje LS, ES oraz RX. Wszystkie modele prezentują się teraz bardzo nowocześnie i są w stanie sukcesywnie walczyć na rynku z liderami sprzedaży.

Najpewniej wkrótce dołączy do nich zupełnie nowy model, który w założeniu będzie miał stać się konkurencją dla Mercedesa Klasy V. Niemcy mają w tym momencie monopol w segmencie luksusowych vanów, które idealnie sprawdzają się podczas transportu gości jako tzw. VIP Shuttle.

Lexus Taiwan oraz Lexus China oficjalnie zapowiedziały powstawanie nowego modelu japońskiego producenta, który ma zadebiutować już za dwa tygodnie w Szanghaju. Pierwszy trailer zdradza niewiele. Możemy zobaczyć wzór lamp zbliżony do tych z RX-a oraz ogromną atrapę chłodnicy.

Lexus Enthusiast przypomina przy okazji publikacji pierwszej zapowiedzi, że Lexus zarejestrował w zeszłym roku znaki towarowe LM300 oraz LM300h. Według nich „LM” ma oznaczać „Luxury Minivan”, podobnie jak LC to „Luxury Coupe”, a LS to „Luxury Sedan”.

Nie wciąż pewne, że będzie to nowy van. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Lexus w końcu pokaże nową generację modelu LX, który jest w produkcji od 12 lat, a w międzyczasie przeszedł aż trzy faceliftingi.

Tegoroczne targi Shanghai Auto Show rozpoczną się już 14 kwietnia.

źródło: Lexus.tw via Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz