The Grand Tour

The Grand Tour – wyjaśnienie postów primaaprilisowych

Postanowiliśmy w oddzielnym wpisie wyjaśnić nasze posty z okazji 1. kwietnia.

Postanowiliśmy w oddzielnym wpisie wyjaśnić nasze posty z okazji 1. kwietnia.

W dniu wczorajszym był 1. kwietnia, czyli dzień, w którym ludzie na całym świecie wymyślają najdziwniejsze żarty. W naszej redakcji postanowiliśmy przygotować zmyślone historie o The Grand Tour, którego 3 sezon właśnie kończy się w Amazon Prime Video.

„Amazon potwierdza, że 4 sezon The Grand Tour będzie ostatnim”

Wiedząc, że fani są wyczuleni na wszelkie posty na temat zakończenia programu oraz jakichkolwiek zmian w formule show, przygotowaliśmy nieprawdziwą historię o zakończeniu programu po 4. sezonie. Zawarliśmy w nim fikcyjne dane na temat kosztów produkcji, przez które rzekomo Amazon postanowił zakończyć show, a także wymyśliliśmy wszelkie dane na temat sprzętu oraz liczby osób w ekipie.

Trzeba przyznać, że koszty produkcji The Grand Tour są przeogromne, jednak nie są dokładnie znane. Mówi się, że każdy sezon to wydatki rzędu 100 milionów funtów, jednak nigdy nie podano dokładnych wartości.

Należy też pamiętać, że Amazon to firma, która w 2018 zarobiła 10,073 miliarda dolarów, zatrudnia 613.300 osób na całym świecie i w tym momencie klasyfikowana jest jako 2. największa firma na świecie z wyceną 777 miliardów dolarów (dane w źródle na dole). The Grand Tour to program, który ma przeciągnąć klientów do platformy Prime Video za wszelką cenę i nie jest nawet ważne czy będzie on zarabiał.

Drugą sprawą jest historia związana z kręceniem odcinka w Detroit. Na zdjęciu można zobaczyć prawdziwe zdjęcie parkingu technicznego ekipy The Grand Tour w tym dwa egzemplarze Dodge’a Challengera SRT Demon. Urząd miasta faktycznie zamykał ulice na potrzeby nagrywania, jednak dokładne dane były zmyślone, wliczając w to liczbę policjantów. Amazon nie musiał płacić żadnej kary za szkody (lub przynajmniej nic o tym nie wiadomo) i nie został pozwany za jakiekolwiek uszkodzenia fabryki Packard. Łącznik faktycznie zawalił się w styczniu 2019 roku kilka dni po emisji odcinka The Grand Tour, jednak nie miało to żadnego związku z nagrywaniem. Ekipa zawitała do Detroit w czerwcu 2018 roku.

Informacje o piractwie programu były częściowo prawdziwe. The Grand Tour faktycznie przebił Grę o Tron i stał się najchętniej piraconym programem w historii, jednak dane o liczbie pobrań były fikcyjne. Informacja taka pojawiła się wraz z premierą pierwszego sezonu w 2016 roku. Nasz news na ten temat jest w archiwum i nie ma do niego dostępu, jednak można o tym przeczytać np. w SpiderWeb.

Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May mają aktualnie podpisane kontrakty na 4 sezon The Grand Tour. Miało to miejsce po zakończeniu zdjęć do 3 sezonu. Przedłużenie o piąty sezon będzie miał miejsce najpewniej po zakończeniu zdjęć w tym roku.

„The Grand Tour z polskim lektorem od czerwca!”

Około godziny 22:00 postanowiliśmy sprawdzić waszą czujność i dodaliśmy drugi post na temat The Grand Tour. Tym razem opisaliśmy historię jakoby Amazon przygotował już polskiego lektora do pierwszego sezonu The Grand Tour i aktualnie trwają nagrywania odcinków drugiego i trzeciego sezonu.

Wybraliśmy studio Start International Polska z Warszawy , gdyż jest to najpopularniejsze studio dubbingowe w Polsce i współpracowali oni z BBC przy tworzeniu podkładu dźwiękowego do Top Gear.

Na ten moment nie jest wiadome, czy Amazon ma w planach nagranie polskiego lektora do The Grand Tour. Wiadome jest, że dba o polskich widzów i są dostępne polskie napisy do wszystkich odcinków w platformie PrimeVideo.com, a wszystkie odcinki trzeciego sezonu mają polskie napisy w dniu światowej premiery.

Na ten moment żaden autorski program Amazonu z serii Prime Original nie posiada polskiego lektora. Jeśli jednak lektor będzie miał być wprowadzony do produkcji, to z pewnością The Grand Tour będzie jednym z pierwszym programów.

Dziękujemy za wszystkie wiadomości, które do nas wczoraj wysłaliście. Zarówno te z gratulacjami za kreatywność wpisów, jak i te z groźbami pobicia 😉

źródło: statista.com [1], statista.com [2]

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz