Zdjęcia szpiegowskie

Porsche Taycan Cross Turismo przyłapane na torze Nürburgring

Drugie auto elektryczne od Porsche przechodzi swoje zakamuflowane testy.

Drugie auto elektryczne od Porsche przechodzi swoje zakamuflowane testy.

Porsche w ostatnim czasie niezwykle prężnie rozwija swoje projekty aut elektrycznych. Wiemy, że pierwszy w pełni elektryczny pojazd od marki zadebiutuje już we wrześniu tego roku. Po wypuszczeniu auta na rynek, niemiecka firma nie zamierza spocząć na laurach. Już na początku przyszłego roku zobaczyć mamy kolejny pojazd napędzany energią elektryczną – Porsche Taycan Cross Turismo. Auto przyłapane zostało właśnie przez czujnych szpiegów motoryzacyjnych podczas zakamuflowanych testów na torze Nürburgring.

Swoją sylwetką jak i kierunkiem designu samochód przypomina w dużym stopniu Porsche Panamera. Pracownicy marki postanowili nie pokrywać pojazdu całościowo siatką kamuflażową, a jedynie zakryli ważne elementy nadwozia czarną taśmą i elementami ochronnymi pod spodem. Zlewają się one z lakierem maszyny, co powoduje, że trudno jest rozpoznać, co rzeczywiście jest prawdziwym nadwoziem, a co jedynie tymczasowym elementem. Co ciekawe – z tyłu umieszczona została atrapa podwójnej końcówki układu wydechowego.

Porsche Taycan Cross Turismo dzielić będzie układ napędowy ze swoim mniejszym kuzynem – Porsche Taycan. Oznacza to, że pojazd dysponować będzie mocą około 600 koni mechanicznych pochodzących z dwóch silników elektrycznych. Akumulatory na pełnym naładowaniu zaoferować mają zasięg około 500 kilometrów w cyklu NEDC. Porsche Taycan przyspieszać ma do 100 km/h w 3,5 sekundy, Cross Turismo powinno być nieco wolniejsze ze względu na większe rozmiary i wagę.

Premiery drugiego elektrycznego pojazdu od Porsche spodziewać się powinniśmy na początku następnej dekady. Cena samochodu z pewnością będzie bardzo wygórowana.

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz