Audi zaprezentowało nowe S6 i S7

TDI dla Europy, TFSI dla reszty świata.

TDI dla Europy, TFSI dla reszty świata.

Aktualizacja: 17 kwietnia ogłoszono, że silnik diesla trafia również do Audi S5.

Europejczycy uwielbiają silniki diesla. Ich sprzedaż tutaj jest bardzo wysoka, a Volkswagen aktualnie bije rekordy sprzedaży. Tego typu jednostki są bardzo wydajne i jednocześnie oferują znacznie niższe zużycie paliwa w trasie.

Podobnie jest teraz w Audi, które powoli rezygnuje już z silników benzynowych na rzecz jednostek elektrycznych, hybrydowych oraz diesla. Najlepszym przykładem są najnowsze generacje sportowych modeli – Audi S6 Sedan, Audi S6 Avant oraz Audi S7.

Będą one wyposażone w silnik wysokoprężny znany już Audi SQ5. Jest to 3.0 TDI wyposażone w układ hybrydowy 48V. Zastosowana tutaj miękka hybryda pozwala jeszcze skuteczniej zmniejszyć zużycie paliwa oraz poprawić osiągi. Cały układ napędowy generuje 349 KM oraz 700 Nm.

Jeśli chodzi o osiągi, Audi S6 w nadwoziu sedan przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5 sekund, a wersja Avant oraz Audi S7 potrzebują o 0,1 sekundy więcej. Prędkość maksymalna we wszystkich modelach jest ograniczona elektronicznie i wynosi 250 km/h.

Benzyna dla reszty świata

Poza granicami Europy źródłem napędu zarówno S6 i S7 będzie zupełnie inna jednostka. Zamiast klekoczącego diesla, klienci otrzymają benzynowe 2,9-litrowe V6, czyli silnik znany Audi RS4 Avant, Audi RS5 Coupe oraz Audi RS5 Sportback. W obu nowych modelach będzie on generował 450 KM oraz 600 Nm, a napęd będzie przekazywany na wszystkie koła.

Jeśli chodzi o osiągi, to nie zostały one nadal oficjalnie ujawnione, jednak z uwagi na wyższą wagę, należy się spodziewać nieco pogorszonych względem mniejszych modeli.

Poniżej galerie wszystkich trzech modeli.

2020 Audi S6 TDI

2020 Audi S6 Avant TDI

2020 Audi S7 TDI

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

2 thoughts on “Audi zaprezentowało nowe S6 i S7

 • 14 kwietnia 2019 at 17:15
  Permalink

  To chyba już jakiś żart jest. Prima aprilis się skończył! W „eskach” 3.0 i jeszcze TDI? A ja tak bardzo to audi wielbiłem. Odchodzę…

  Reply
 • 14 kwietnia 2019 at 17:33
  Permalink

  Czy ja dobrze czytam ? Przecież od 2 lat się mówi że już diesla nikt nie kupuje nikt nie produkuje a tu artykuł totalnie w drugą stronę ? O co chodzi ?

  Reply

Dodaj komentarz