Przedziwny prototyp Toyoty, o którym nikt nie słyszał

Auto ujrzało się światło dzienne ponad rok temu, a zrobiło się o nim głośno dopiero teraz.

Kilka dni temu do internetu wyciekły zdjęcia patentowe przedstawiające mały, dziwnie wyglądający samochód z logo Toyoty. Media od razu rozpoczęły spekulacje o planach wprowadzenia nowego modelu, który miałby się pojawić w przeciągu dwóch lat. Okazuje się, że to nic bardziej mylnego.

Grafiki faktycznie przedstawiają koncepcyjny model japońskiego producenta, jednak miał on już swoją premierę i to ponad rok temu. Ostatnio było go można spotkać nawet spotkać wystawionym publicznie w Ginza Sony Park w Tokio, podobnie jak w Europie prezentuje się samochody na podestach w terminalach lotnisk.

Auto nazywa się Toyota La Coupe i jest małym sportowym samochodem, który pomieści maksymalnie tylko dwie osoby. Posiada opływowe nadwozie, którego design z przodu i z tyłu jest dość podobny, drzwi bez ramek oraz bardzo dużą tylną szybę. Design jest zbliżony do europejskich aut takich jak Alpine A110 czy Peugeot RCZ.

Zdjęcia wnętrza są bardzo ograniczone. Udało nam się znaleźć jedynie dwa ujęcia detali, po których możemy śmiało powiedzieć, że całość jest bardzo minimalistyczna. Zegary to dwa okrągłe elementy, na których wyświetla się aktualny bieg, prędkość, stan naładowania baterii i paliwa.

Nie jest znane co samochód posiada pod maską. Wiadome, że jest to układ hybrydowy, gdyż zdradzają to wskaźniki. Publicznie nigdy nie ujawniono danych technicznych.

Auto z pewnością jest zapowiedzią nowego modelu, który wkrótce zawita ekskluzywnie na rynek japoński. Japończycy kochają takie samochody i taki projekt nie sprawdzi się nigdzie indziej niż w kraju kwitnącej wiśni.

2018 Toyota La Coupe Concept

2018 Toyota La Coupe Concept – grafiki patentowe

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz