Supersamochody

Mamy nowe informacje dotyczące następcy Lamborghini Aventador

Za napęd samochodu odpowiadać będą łącznie cztery silniki, których wspólna moc wynosić ma 1100 KM.

Za napęd samochodu odpowiadać będą łącznie cztery silniki, których wspólna moc wynosić ma 1100 KM.

Następca Lamborghini Aventador jest z pewnością jednym z najciekawszych powstających właśnie pojazdów. Z biegiem czasu dociera do nas coraz większa ilość informacji dotyczących maszyny, które budują w nas poczucie, że auto będzie naprawdę czymś niesamowitym. Najnowsze plotki z branży dotyczą układu napędowego oraz mocy jaką dysponować będzie pojazd.

Jak już od dawna wiadomo samochód będzie hybrydą, jednak teraz zagraniczny portal Car dostarczył nam nieco bardziej konkretnych informacji. Za napęd pojazdu odpowiadać mają trzy silniki elektryczne oraz tradycyjne, wolnossące V12. Dwa elektryki zamontowane zostaną na przedniej osi pojazdu i odpowiedzialne będą właśnie za dostarczanie energii na przednie koła. Moc spalinowej jednostki napędzać ma za to tylną oś. Pozostały jeden silnik elektryczny również zamontowany zostanie z tyłu i połączy dwusprzęgłową skrzynię biegów z jednostką V12 i akumulatorami zamontowanymi po środku konstrukcji.

Silniki elektryczne dysponować mają łącznie mocą około 400 koni mechanicznych, a jeżeli moc aktualnego 6,5-litrowego silnika V12 włoskiej marki nie ulegnie zmianie, to samochód łącznie będzie mógł pochwalić się mocą około 1100 KM na pokładzie. Warto zaznaczyć, że nadchodzące Lamborghini będzie hybryda typu plug-in.

Nadwozie auta inspirowane ma być pojazdem koncepcyjnym Terzo Millennio, który publicznie pokazany został w 2017 roku. Trudno na ten moment powiedzieć, kiedy samochód ujrzy światło dzienne. Według plotek nastąpić ma to dopiero w 2022 roku.

Lamborghini Terzo Millennio

źródło: Motor1, Car

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz