Samochody elektryczne

Pierwszy elektryczny Lexus potwierdzony

Elektryczny Lexus UX trafi na rynek Europejski oraz Chiński.

Elektryczny Lexus UX trafi na rynek Europejski oraz Chiński.

Coraz więcej marek motoryzacyjnych wprowadza do swojej oferty auta elektryczne, bądź zapowiada dodanie ich do portfolio w najbliższym czasie. Kolejną firmą, która postanowiła wejść na szybko rozwijający się i konkurencyjny rynek elektryków jest Lexus, o czym dowiedzieliśmy się niedawno od samego prezesa marki.

Yoshihiro Sawa podczas trwania niedawnego wydarzenia Shanghai Auto Show w rozmowie z dziennikarzami portalu AutoNews powiedział, ze jego firma „zdecydowanie potrzebuje samochodu elektrycznego w przyszłości”, nie może jednak zdradzić kiedy auto dodane zostanie do oferty oraz jaki będzie to model.

Odpowiedzi na drugie pytanie powinniśmy doszukiwać się w pogłoskach jakie obiegły internet na samym początku tego roku. Według nich pierwszym elektrycznym pojazdem w gamie Lexusa będzie maszyna oznaczona jako „UX300e”. Oznacza to, że pierwszym samochodem firmy dotkniętym pełną elektryzacją będzie jej najnowszy model crossovera.

Przypomnijmy, że japońska marka zaprezentowała niedawno auto zupełnie innego kalibru. W Szanghaju odbyła się światowa premiera minivana Lexus LM.

2019 Lexus UX

źródło: Carscoops, AutoNews

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz