Samochody elektryczne

Porsche Boxster oraz Cayman staną się samochodami elektrycznymi

Niemiecka marka coraz ekspansywniej rozwija swoje portfolio elektrycznych samochodów.

Niemiecka marka coraz ambitniej podchodzi do elektromobilności.

Jedną z firm, która aktualnie najprężniej rozwija się w kierunku elektromobilności jest zdecydowanie Porsche. We wrześniu mamy być świadkami premiery pierwszego w pełni elektrycznego samochodu marki – Porsche Taycan, a w przyszłym roku na rynek wejść ma jego powiększony odpowiednik – Porsche Taycan Cross Turismo.

Wiemy też od lutego tego roku, że Porsche Macan, od następnej generacji stać ma się autem całkowicie elektrycznym. Teraz takie same informacje od portalu Autocar otrzymaliśmy w stosunku do dwóch kolejnych modeli producenta – Porsche Boxster oraz Porsche Cayman.

Prezes firmy – Oliver Blume ujawnił w wywiadzie, że marka testuje już pierwsze prototypy w pełni elektrycznego Porsche Boxster, wykorzystując fakt opracowywania w tym momencie napędu hybrydowego do pojazdu. Porsche podobno nie zdecydowało już czy samochód będzie hybrydą samą w sobie czy hybrydą plug-in, jednak pewne jest, ze zarówno Boxster jak i Cayman otrzymają całkowicie elektryczne odpowiedniki.

Wersje z elektrycznymi układami napędowymi przeniesione mają zostać na nowe płyty podłogowe PPE zbudowane specjalnie pod tego typu maszyny. Hybrydy trzymać mają się dalej aktualnej platformy, jednak w zmodyfikowanej wersji.

Jak na ten czas posiadamy niestety bardzo mało konkretnych informacji odnośnie wspomnianych samochodów. Hybrydyzacja dotknie już obecne generacje pojazdów, a całkowicie elektryczne odpowiedniki wejdą na rynek dopiero wraz z debiutem nowych modeli. W związku z tym łatwo się domyślić, że do premiery elektrycznego Cayman oraz Boxster zostało jeszcze sporo czasu.

2019 Porsche 718 Cayman, 2019 Porsche 718 Boxster

źródło: Motor1, Autocar

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz