McLaren GT – pierwsze zdjęcia i kilka informacji

Premiera zupełnie nowego modelu odbędzie się już 15 maja.

Wkrótce gama modeli McLarena powiększy się o zupełnie nowy model. Pozycjonowany na równi z istniejącymi samochodami McLaren Sports Series oraz Super Series, McLaren GT zawalczy w zupełnie nowym segmencie Grand Tourerów i rzuci rękawicę takim autom jak Aston Martin DB11, Ferrari 812 Superfast, czy jeszcze niezaprezentowanemu Lexusowi LC F.

Czwartym McLarenem, który zostanie wprowadzony w ramach biznesplanu Track25 będzie nasza interpretacja Grand Tourera. Będzie to samochód, który będzie łączył konkurencyjne osiągi z możliwością przejechania całego kontynentu, owinięty w piękną i lekką karoserię.

Mike Flewitt, dyrektor generalny McLaren Automotive

Gdy poddaliśmy zdjęcie obróbce w photoshopie, ujawniło się nieco więcej detali nowego modelu. Jak widzimy, auto będzie miało bardzo wyraźny dyfuzor z czterema żłobieniami, a zderzak ma dodatkowe przetłoczenie na wysokości rur wydechowych. Tylne lampy są połączone ze sobą specjalną listwą, która scala je sobą, a trzecie światła hamowania znajduje się bezpośrednio nad logo.

Pierwotne plotki mówiły, że samochód będzie posiadał 4 miejsca jak na samochód klasy GT przystało. Ostatecznie jednak tak najpewniej nie będzie z uwagi na umiejscowienie silnika centralnie. Za napęd McLarena GT będzie odpowiadać znany z innych modeli 3,8-litrowy silnik V8. Będzie on jednak nieco przebudowany i pokręcony do ok. 600 KM.

Premiera samochodu odbędzie się w środę, 15 maja o godzinie 13:00 brytyjskiego czasu letniego (o 14:00 czasu polskiego).

Zobacz też: Prototyp McLarena GT przyłapany na publicznych drogach

McLaren GT – pierwsze zdjęcia i kilka informacji

2020 McLaren GT

2020 Audi SQ8 - video test na polskich drogach

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz