Samochody elektryczne

BMW pracuje nad elektrycznym SUV-em – pierwsze zdjęcia szpiegowskie

Szpiegom motoryzacyjnym udało się przyłapać podczas pierwszych testów drogowych elektrycznego SUV-a od BMW.

Szpiegom motoryzacyjnym udało się przyłapać podczas pierwszych testów drogowych elektrycznego SUV-a od BMW.

BMW idzie za modą i w niedalekiej przyszłości zaprezentuje swojego własnego elektrycznego SUV-a, która powalczy na rynku z takimi autami jak Audi e-tron, Jaguar i-Pace, czy Tesla Model X. Samochód został zapowiedziany już jaki czas temu, lecz dopiero teraz mamy okazję zobaczyć pierwszy prototyp podczas testów w ruchu miejskim.

Sfotografowanemu prototypowi daleko do wersji produkcyjnej. Nadwozie zostało „posklejane” z części z innych modeli oraz zastosowano tymczasowo światła zarówno przednie, jak i tylne. Końcowa wersja z pewnością będzie się znacznie różnić. Podobnie jest w środku. Zarys deski rozdzielczej pozostanie taki sam, jednak elementy są takie jak zegary, czy tunel środkowy zostały zamontowane surowo i bez dbałości o estetykę.

Auto bazuje na koncepcyjnym BMW Vision iNext. Będzie flagowym modelem elektrycznym bawarskiej marki. Oznacza to, że o oferować będzie najbardziej zaawansowane technologie, oraz najwyższy poziom luksusu i wykonania. Maszyna wyposażona ma zostać w autonomiczność 3-stopnia i oferować będzie zasięg podobny co BMW i4, czyli ok. 700 kilometrów na jednym ładowaniu.

BMW iNext (lub BMW iX5) powstaje na całkowicie nowej płycie podłogowej producenta. Wejście na linie montażowe przewidziane zostało na 2021 rok.

BMW iNext – zdjęcia szpiegowskie, maj 2019

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz