Kolejny do odstrzału – Audi uśmierca TT i planuje elektryka

Po oficjalnym ogłoszeniu, że nie zobaczymy nowej generacji Audi R8, teraz ten sam los spotkał Audi TT. W tym wypadku następca też będzie elektryczny.

Informację ogłosił dyrektor generalny Audi, Bram Schot, podczas dorocznego walnego zgromadzenia. Podczas swojej wypowiedzi ogłosił, że w ciągu ostatnich lat firma miała otwartych zbyt wiele projektów. Teraz planuje skupić na tych wyłącznie najważniejszych i zmaksymalizować wykorzystanie swoich środków.

Audi nie planuje zostawić zupełnej luki w tym segmencie i planuje wprowadzenie do swojej gamy samochód o podobnej cenie, jednak z zastosowaniem elektrycznej jednostki napędowej. Najpewniej będzie to bliźniacza konstrukcja nowych generacji modeli Porsche 718. Zarówno Cayman i Boxster mają teraz stać autami elektrycznymi.

Nie jest wiadoma przyszłość 4-drzwiowego TT, który miał powalczyć z nową generacją Mercedesa CLA, jednak najpewniej projekt został zawieszony. Potwierdzono jednak, że R8 nie doczeka się nowej generacji i zostanie zastąpiony autem elektrycznym.

Potrzebujemy następcy z silnikiem spalinowym? Czy pasuje on do naszej wizji?

Bram Schot, dyrektor generalny Audi

Dodatkowo pojawiły się spekulacje, że podobny los może spotkać także flagową limuzynę marki. Nowa generacja A8 niedawno trafiła na rynek i nawet nie przeszła jeszcze faceliftingu, jednak prace nad przyszłą generacją już trwają i “być może będzie elektryczna”.

Audi TT RS Lime Green

źródło: Audi

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz