Samochody elektryczne

Pierwsza zapowiedź BMW iNext

Samochód posiadać będzie duży, elektroniczny wyświetlacz podobny do tych z najnowszych Mercedesów.

Samochód posiadać będzie duży, elektroniczny wyświetlacz podobny do tych z najnowszych Mercedesów.

Pomimo tego, że BMW iNext zaprezentowane zostanie światu dopiero w 2021 roku, to bawarska marka zdecydowała się już na wypuszczenie do internetu pierwszej zapowiedzi samochodu.

Opublikowane grafiki przedstawiają zakrzywiony, ogromny wyświetlacz jaki umieszczony zostanie na desce rozdzielczej maszyny. W pewnym stopniu jest bardzo podobny do ekranów jakie Mercedes-Benz montuje w swoich najnowszych samochodach, tyle, że te marki z Stuttgartu są całkowicie proste. W BMW wyświetlacz zostanie zorientowany bardziej na kierowcę, który widział będzie na nim cyfrowe zegary oraz menu obsługi systemu info-rozrywki.

Matryca zostanie zamontowana do deski rozdzielczej tak, aby sprawiała wrażenie, że unosi się w powietrzu. Według BMW, nawet z punktu widzenia pasażera, nie będziemy widzieć mocowań ekranu. Wyświetlacz opierał się będzie na cienkich magnezowych uchwytach, które utrzymają go w miejscu. Aby zachować maksimum elegancji, ekran nie zostanie niczym osłonięty jednak pokryty zostanie za to szkłem nie odbijającym słonecznych refleksów.

BMW iNext będzie luksusowym, a do tego niezwykle nowoczesnym SUV-em. Auto produkowane będzie w zakładach marki w Dingolfing i korzystać będzie z całkowicie elektrycznego układu napędowego piątej generacji. Zasięg wynosić ma około 600 kilometrów w cyklu mierzenia WLTP. Komputer pokładowy zapewniać ma możliwość autonomicznej jazdy na trzecim poziomie.

BMW iNext – zdjęcia szpiegowskie, maj 2019

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz