Tesla Model S otrzyma poważny lifting

W fabryce w Fremont rozpoczęto już przygotowania do uruchomienia linii produkcyjnych pod odświeżony Model S oraz zupełnie nowy Model Y.

Produkcyjna wersja Modelu S została zaprezentowana w 2009 roku, a samo auto weszło do masowej produkcji w 2012 roku. Samochód ma już kilka lat na karku i jego modernistyczny design powoli się starzeje. Lifting w 2016 roku dość skutecznie odmłodził nadwozie, jednak wnętrze znacznie odbiega wyglądem od najnowszych projektów – Modelu 3 i Modelu Y.

Ten ma być teraz nieco ujednolicony. W zupełnie nowym kokpicie pojawi się deska rozdzielcza w bardzo uproszczonej formie, a wyświetlacz systemu inforozrywki najpewniej będzie teraz w pozycji horyzontalnej i podobnie jak w modelach 3 i Y będzie odstawał od samej deski. Za kierownicą pozostanie wyświetlacz jednak ten będzie teraz w kształcie prostokąta i również będzie sprawiał wrażenie przyczepionego.

Z mniejszych zmian będzie to nowa kierownica, przeprojektowany tunel środkowy oraz nowe, sportowe przednie fotele prosto z Modelu 3.

Na ten moment nie mówi się o żadnych zmianach w wyglądzie zewnętrznym i ten najpewniej nie ulegnie żadnym zmianom.

Odświeżona Tesla Model S ma trafić na linię produkcyjną we wrześniu 2019 roku, a z kolei Tesla Model Y ma wejść do masowej produkcji w drugiej połowie 2020 roku.

2016 Tesla Model S

źródło: CNBC

2020 Audi SQ8 - video test na polskich drogach

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

6 thoughts on “Tesla Model S otrzyma poważny lifting

 • 30 maja 2019 at 10:11
  Permalink

  plotki i marzenia, Elon nie raz mówił że nie w tym roku, choć wszystko jest możliwe

  Reply
 • 30 maja 2019 at 07:20
  Permalink

  Zmiana deski rozdzielczej i fotela to powazny lifting? Po 7 latach produkcji, to by im się nowy model przydał, a nie nowy fotel z kierownicą.

  Reply
  • 30 maja 2019 at 10:11
   Permalink

   taaa, bo inni jak już robią lifting to wywracają samochód do góry nogami, bzdura

   Reply
   • 30 maja 2019 at 13:58
    Permalink

    Dla mnie po prostu trudno te zmiany nazwać głębokim liftingiem. Sporo aut po głębokim liftingu ma zdecydowanie więcej zmian. To to jest co najwyżej bardzo delikatny lifting.

    Reply
    • 30 maja 2019 at 14:46
     Permalink

     sporo aut po głebokim liftingu wygląda identycznie jak przed liftingiem i tylko hardcorowi znawcy zauważą jakieś drobne różnice. Tesla wprowadza zmiany w produkcji w czasie rzeczywistym, każdy tydzień przynosi jakieś zmiany. Co przyniesie lifting nie wie nikt ale ktoś stworzył kilka obrazków i w świat poszły informacje co bedzie a czego nie będzie

     Reply
     • 30 maja 2019 at 14:46
      Permalink

      Znam pełno aut gdzie był jakiś lifting a ja nie widzę różnicy(różne współczesne audi,bmw itp), ale są liftingi, że auta wyglądają dla kogoś kto się nie interesuje nawet autami wyraźnie inaczej i to jest dla mnie głęboki lift. W czasie produkcji to każdy producent wprowadza mnóstwo zmian, ale są tak małe, że nie nazywają tego liftingiem i zwykle to są zmiany związane z mechaniką/elektroniką.

Dodaj komentarz