Elektryczny Mini Cooper SE nadchodzi 9 lipca [film promocyjny]

Pierwsze elektryczne Mini oficjalnie zadebiutuje już za niecałe 3 tygodnie.

Mini przygotowuje się do premiery swojego pierwszego elektrycznego samochodu. Dziś oficjalnie ogłoszono, że Cooper SE zadebiutuje już 9 lipca, czyli za niecałe 3 tygodnie, a także opublikowano klip promocyjny, który ma za zadanie podsycić atmosferę.

Oficjalnie nie zostały wciąż udostępnione żadne zdjęcia oraz specyfikacja, jednak szpiegom motoryzacyjnym udało sfotografować omawiany samochód na ulicach Nowego Jorku podczas kręcenia wspomnianego klipu. Auto nie posiada na nich żadnego kamuflażu, a jedynie zaklejone kilka emblemów, dzięki czemu mamy idealny podgląd jak Cooper SE będzie wyglądał.

Elektryczne Mini nie będzie jednym z tych modeli, który przechodnie nie odróżnią od wersji spalinowej. Cooper SE ocieka innością oraz jaskrawymi żółtymi dodatkami. Z przodu wyróżnia się płaską szarą atrapą chłodnicy, a całość uwydatniają nowe felgi o nietypowym wzorze.

Zagraniczne media informują, że samochód będzie wyposażony w baterię o pojemności 33 kWh oraz silnik o mocy 135 kW (181 KM). Ma to pozwolić na przejechanie maksymalnie do 183 km na jednym ładowaniu, co jak na dzisiejsze standardy jest wynikiem bardzo niskim.

Mini Cooper SE ma trafić do produkcji w listopadzie bieżącego roku. Przedsprzedaż modelu rozpoczęła już w Niemczech, Francji, Norwegii, Szwecji oraz Holandii.

Mini Electric - oficjalna zapowiedź filmowa

2020 Mini Cooper SE – zdjęcia szpiegowskie

zdjęcia szpiegowskie: carscoops

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz