BMW X8 M – większy brat X6 M

Mając na uwadze niedawne słowa prezesa BMW, ten model jest niemalże pewny.

Mając na uwadze niedawne słowa prezesa BMW, ten model jest niemalże pewny.

BMW ma tendencję do ogłaszania, że nie planuje stworzenia danego rodzaju modelu, a następnie po kilku lub kilkunastu latach takie auto powstaje. Tak było w przeszłości z minivanami Serii 2 z napędem na przednią oś (które zostały niedawno wycofane), ogromnym X7, czy niespodziewanym crossoverem X2.

W niedalekiej przyszłości najpewniej tak będzie z BMW X8, które będzie nieco atrakcyjniejszą wersją BMW X7. O ile Bawarczycy zarzekają się, że nie zrobią w przyszłości większego SUV-a, tak wizja tego modelu może być bardzo opłacalna finansowo. Szczególnie jeśli byłaby dostępna usportowiona wersja „M”, a w końcu Carsten Pries, dyrektor BMW M, polubił się ostatnio z SUV-ami.

O to jak taki model może wyglądać zabrał j.b.cars, który niedawno opublikował autorską wizualizację. Jak widzimy na zdjęciu, auto posiada mocniej opadającą linię dachu, większą klapę bagażnika z delikatnym spoilerem, a także przeprojektowany zderzak z czterema rurami wydechowymi i dyfuzorem.

Dodatkowo pojawiły się nowe lusterka inspirowane modelami M, a blenda łącząca reflektory oraz boczne elementy zdobieniowe zostały wymienione na czarne odpowiedniki. Zawieszenie zostało minimalnie obniżone, a felgi wymienione na 22-calowe odpowiedniki.

Jak wam się podoba taki model? Jeśli mielibyście szukalibyście tego rodzaju samochodu to zdecydowalibyście się na zakup BMW X8 M?

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz