Bugatti świętuje stworzenie 200 egzemplarza Chirona

Z tej okazji francuska marka pochwaliła się zdjęciami z zaplecza fabryki, gdzie powstaje samochód.

Znaczna większość samochodów, które widujemy na co dzień powstaje w wielkich zakładach, które są w stanie wyprodukować tysiące takich maszyn na dzień. Sprawa wygląda jedynak zupełnie inaczej, jeżeli pojedziemy do fabryki luksusowych limuzyn czy supersamochodów. Chociaż Bugatti Chiron znamy już od bardzo dawna, to w tym momencie francuska marka świętuje dopiero stworzenie 200 egzemplarza.

Dumne ze swojego osiągnięcia Bugatti postanowiło przygotować serię zdjęć pokazujących jak przebiega produkcja ich hipersamochodu. Największe wrażenie robią te przedstawiające jednostkę napędową maszyny. Trudno wyobrazić sobie, że tak duży silnik trafia do samochodu dopuszczonego do publicznego ruchu.

Jubileuszowa sztuka pochodzi ze specjalnej serii “110 ans Bugatti”, która powstała z okazji 110-lecia powstania firmy. Od zwykłego egzemplarza różni się specjalnym lakierem oraz okolicznościowymi emblematami. Auto trafi do szczęśliwego nabywcy ze Szwajcarii.

Ostatecznie na publiczne drogi trafić ma 500 sztuk nowego Bugatti Chiron, oznacza to, że marka nie wyprodukowała jeszcze nawet połowy całego nakładu. Stworzenie jednej sztuki zajmuje 10 miesięcy, na raz produkowane jest kilka egzemplarzy. W 2017 roku z fabryki wyjechało 70 Chironów, rok później – 76. W 2019 łącznie Bugatti spodziewa się wysłać do swoich klientów ponad 80 kolejnych pojazdów.

BMW M8 Competition - dźwięk wydechu (Comfort, Sport, Sport+), dźwięk przejazdu + palenie gumy

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz