Oto całkowicie nowa Corvette Stingray

Corvette zrywa z tradycją i wprowadza centralnie umieszczony silnik w zupełnie nowym modelu Stingray.

Corvette zrywa z tradycją i wprowadza centralnie umieszczony silnik w zupełnie nowym modelu Stingray.

Jeden z najbardziej wyczekiwanych samochód ostatnich miesięcy został ujawniony. Chevrolet zaprezentował zupełnie nową generację flagowego samochodu sportowego – Corvette. Nastąpiło w niej wiele ważnych zmian, które na zawsze odmienią ten model.

Najważniejszą zmianą jest umiejscowienie silnika. Teraz zamiast być z przodu, przesunięty został na plecy kierowcy. Aby podkreślić, że jest to zupełnie inna Corvette, samochód otrzymał przydomek Stingray.

Z zewnątrz model został całkowicie przeprojektowany. Nadwozie charakteryzuje się długimi, ostrymi liniami i wieloma bardzo wyraźnymi przetłoczeniami. Z boku znalazły się ogromne wloty powietrza oraz masywne tylne nadkola, a z tył zwieńczono małym odstającym spoilerem.

Stingray otrzymał całkowicie nowe wnętrze. Kierowca otrzyma teraz 2-ramienną kierownicą obszytą skóra ze sporą liczbą przycisków wielofunkcyjnych oraz chromowanym wykończeniem, a za nią ekran zamiast tradycyjnych zegarów. Tuż obok znajdzie się dotykowy ekran systemu inforozrywki z tradycyjnym fizycznym regulatorem głośności.

Tunel środkowy wygląda bardzo nowocześnie. Przez całą jego długość ciągnie się pionowa belka, na której umiejscowione zostały wszystkie przyciski od klimatyzacji. Nie wykorzystano potencjału tego rozwiązania i brakuje tutaj jakichkolwiek przycisków funkcyjnych – trybu jazdy, wydechu itp.

Sercem modelu jest umieszczony centralnie 6,2-litrowy, wolnossący silnik LT2 V8 i produkuje on 497 KM (365 kW) mocy oraz 630 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Opcjonalnie auto będzie można wyposażyć w pakiet Z51 Performance, który podnosi parametry do 502 KM oraz 637 Nm.

Za przełożenie napędu odpowiada 8-biegowa, automatyczna skrzynia biegów wyposażona w dwa sprzęgła i przekazuje ona całą moc wyłącznie na tylne koła. Klasyczna, manualna przekładnia nie będzie dostępna w tym modelu.

Dokładne osiągi nie zostały ujawnione podczas premiery. Potwierdzone zostało jedynie, że nowa Corvette Stingray będzie rozpędzać się od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 3 sekund.

Nowa Corvette wchodzi do produkcji pod koniec aktualnego roku, a pierwsze modele mają trafić do klientów na początku 2020 roku.

Dokładny cennik ma zostać ujawniony w późniejszym czasie, jednak potwierdzono, że bazowa wersja ma kosztować mniej niż 60 tysięcy dolarów, czyli zaledwie 227.000 zł!

2020 Chevrolet Corvette Stingray

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz