Jak podoba wam się Alpina B7 w takim kolorze?

Samochód z pewnością piekielnie rzuca się w oczy.

Samochód z pewnością piekielnie rzuca się w oczy.

Obecna generacja Alpina B7 jest już trzecią wersją samochodu niemieckiego producenta. Obecny model zaprezentowany został światu podczas targów motoryzacyjnych Geneva Motor Show w 2016 roku. W tym roku pojazd otrzymał facelifting, egzemplarz który widzicie na zdjęciach jest jedną z ostatnich sztuk przed liftingowej wersji.

Maszyna dostarczona została niedawno do klienta w Stanach Zjednoczonych i trzeba przyznać, że miał on ciekawy pomysł na wyróżnienie swojej maszyny na ulicy. Auto polakierowane zostało na miętowy kolor nazywany w firmie Mint Green.

Kokpit, chociaż nie widać tego dobrze na zdjęciach obszyty został kontrastującą, beżową skórą Merino. Dopełnieniem zewnętrznego wyglądu są duże, wieloramienne felgi. Gotowi bylibyście na wybranie takiego lakieru do swojego sportowego sedana?

Pod maską pojazdu pracuje 4,4-litrowy silnik V8 z twin-turbo, który generuje 608 koni mechanicznych oraz 800 Nm. Moc jednostki przekazywana jest przez 8-biegową, automatyczną przekładnię. Jest to skrzynia ze standardowego BMW Serii 7, jednak w Alpine jest ona specjalnie zmodyfikowana, aby szybciej przerzucała biegi.

Auto posiada napęd na wszystkie koła xDrive zapożyczony z BMW 750i. Jeśli chodzi o osiągi, to od 0 do 100 km/h rozpędza się w czasie 3,6 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 330 km/h.

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz