Lancia sprzedaje więcej samochodów w Europie niż Alfa Romeo

Alfa Romeo ma spore problemy na rynku starego kontynentu.

Alfa Romeo ma spore problemy na rynku starego kontynentu.

Lancia to marka motoryzacyjny, która powysyłała w 1906 roku we Włoszech. Kiedyś firma ta była szalenie znana i popularna, a jej najbardziej rozpoznawalnymi pojazdami są rajdowe modele Delta Integrale i Stratos. W tym momencie Lancia jest jedynie cieniem swojej dawnej świetności. Na rynku dostępny jest jeden samochód firmy – Lancia Ypsilon, który powstał na bazie Fiata Panda w 2011, co ważne – auto dostępne jest do kupienia od nowości jedynie we Włoszech.

Sytuacja marki wydaje się być tragiczna, nie sięgnęła jednak ona całkowicie dna pod względem sprzedaży. Według najnowszych danych Lancia sprzedaje w Europie więcej samochodów niż Alfa Romeo. Wydaje się być to niemożliwe, biorąc pod uwagę różnicę w wielkości obu firm. Dodatkowo pierwsza ma w swojej ofercie jeden samochód, podczas kiedy druga pięć w kilku różnych wersjach w tym w odmianach sportowych.

Według danych opublikowanych przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) Lancia w pierwszej połowie 2019 roku dostarczyła do swoich klientów 34.700 aut. W tym samym okresie na zakup maszyny od Alfa Romeo zdecydowało się 27.700 osób. Tym samym Lancia Ypsilon przyćmiła wszystkie modele Alfy razem wzięte.

Na taki wygląd sytuacji zebrało się kilka składowych. Przede wszystkim chyba każdemu z nas samochody Alfa Romeo kojarzą się z awaryjnością, żarty o kupowaniu Alfy i lawet w zestawie nie wzięły się znikąd. Dodatkowo modele 4C, MiTo i Giulietta obecne są w ofercie marki już dłuższy czas i powinny doczekać się swoich następców bądź odświeżenia. Pozostałe dwa auta z portfolio – Alfa Romeo Stelvio oraz Alfa Romeo Giulia mają w swoim segmencie bardzo wielu konkurentów.

Alfa Romeo Tonale Concept

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz