Porsche zebrało już 30 tysięcy zamówień elektrycznego modelu Taycan

Taycan ma większe zainteresowanie niż Volkswagen ID.3.

Porsche wciąż dzielnie ukrywa produkcyjny wygląd elektrycznego modelu Taycan. Do tej pory udało się jedynie sfotografować fragment wnętrza oraz zakamuflowane prototypy w produkcyjnej formie. Niemniej jednak brak oficjalnej premiery nie przeszkadza w składaniu zamówień przez najbardziej zainteresowanych klientów niemieckiego producenta.

W marcu informowaliśmy, że złożone zostało 20 tysięcy preorderów na samochody i klienci wpłacili 2.500 euro zaliczki, aby być na początku listy oczekujących.

Jak się okazuje, dziś ta liczba wzrosła już do 30.000 klientów. Informacje takie podało niemiecki magazyn German Handelsblatt, który jako swoje źródło wskazuje szefa marki Porsche, Albrechta Reimolda.

Porsche Taycan, wizualizacja gboxxcom

Przypomnijmy, że Porsche Taycan wyposażone zostanie w dwa silniki elektryczne, które generować będą razem moc 600 KM. Akumulatory na pełnym naładowaniu zaoferować mają zasięg około 500 kilometrów w cyklu NEDC. Prędkość ich ładowania ma być powalająca, ponieważ według marki cztery minuty ładowania wystarczyć mają na naładowanie baterii do poziomu, który pozwoli na przejechanie 100 km.

Jeśli chodzi o osiągi, to wiadome jest, że sprint od 0 do 100 km/h wyniesie 3,5 sekundy. Prędkość maksymalna to wciąż pilnie strzeżona tajemnica, jednak prawdopodobne jest, że zostanie ograniczona do 250 km/h lub 280 km/h.

Po premierze modelu Taycan, firma zamierza skupić się na rozwoju bardziej praktycznego odpowiednika auta – Porsche Taycan Cross Turismo. Debiut maszyny powinien mieć miejsce w przyszłym roku.

Oficjalna premiera Porsche Taycan została zapowiedziana na 4 września 2019 roku.

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz