Samochody elektryczne

Następna generacja BMW Serii 7 będzie elektryczna

Ogromne nerki nie będą już potrzebne.

Ogromne nerki nie będą już potrzebne.

BMW jest jedną z firm motoryzacyjnych, które bardzo ambitne patrzą na rozwój elektromobilności. Jak dotąd mieliśmy informacje o trzech elektrycznych samochodach jakie trafić miały do oferty marki, teraz wiemy, że możliwie dołączy do nich BMW Serii 7.

Według BMW Blog, które opublikowało tę informację, samochód będzie nosił miano BMW i7. Co ważne, prace rozwojowe nad projektem auta są już w toku. Pojemność akumulatora, która trafi na pokład maszyny może wahać się od 80 do 120 kWh. Zasięg pojazdu na pełnym ładowaniu wynosiłć ma nawet 700 kilometrów.

Oczywiście, nowa generacja BMW Serii 7 otrzymałaby również silniki spalinowe, jednak wersja elektryczna zachęcałaby do siebie dużą ilością mocy. Najlepsza wersja elektryka posiadałaby nawet 660 koni mechanicznych. Oprócz potężniej jednostki napędowej auto z pewnością będzie mogło pochwalić się luksusowym wnętrzem oraz ogromem nowoczesnej technologii jaka znajdzie się na pokładzie. Na rynek pojazd wejdzie prawdopodobnie w okolicach końca 2021 roku bądź na początku 2022 roku.

BMW jest marką kojarzoną przede wszystkim ze sportowymi maszynami, jednak patrząc na kierunek rozwoju firmy, można pomyśleć, że niedługo będzie to nieaktualne. Ciężko jest w tym momencie znaleźć inny koncern, który tak mocno skupiałby się na rozwoju elektromobliności. Jak wpłynie to na bazę fanów oraz klientów?

BMW Serii 7

źródło: Motor1

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz