BMW Concept 4 – zapowiedź jeszcze większych nerek [zdjęcia z IAA 2019]

Oto przed wami samochód koncepcyjny zapowiadający nową generację BMW Serii 4.

Oto przed wami samochód koncepcyjny zapowiadający nową generację BMW Serii 4.

Aktualizacja: Dodane zostały zdjęcia prosto z targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.

W maju tego roku mieliśmy okazję przyjrzeć się zdjęciom szpiegowskim nowego BMW M3, na których widać było, że pod kamuflażem ukryte zostały bardzo duże, charakterystyczne nerki. Rozpoczęło to falę wizualizacji, które przedstawiały, jak nadchodzące, sportowe maszyny BMW będą mogły prezentować się z radykalnie powiększonymi wlotami powietrza. Część fanów marki twierdziła, że jest to niemożliwe, żeby Bawarczycy zdecydowali się na taki ruch. Nieszczęśliwie dla nich, grafiki oraz zdjęcia szpiegowskie okazały się być prorocze.

Na trwających własnie targach motoryzacyjnych we Frankfurcie niemiecka marka zaprezentowała swój nowy samochód koncepcyjny – BMW Concept 4, zapowiadający następną generację BMW Serii 4. Tak, auto posiada duże, podwójne nerki, identyczne jakie widzieliśmy na wspomnianych już zdjęciach szpiegowskich nowego BMW M3.

„Nerki od zawsze symbolizowały naszą markę. BMW Concept 4 nadaje im wyrazistości i wysokiej jakość, jak żaden inny pojazd do tej pory. Maszyna pozwala spojrzeć na wyrazisty design nowej Serii 4”.

Domagoj Dukec – kierownik działu wzornictwa w BMW

Oprócz wyrazistych nerek samochód charakteryzuje się niezwykle agresywnymi liniami i licznymi, ostrymi przetłoczeniami. Jak widać, pomimo radykalnych zmian w wyglądzie BMW nie zamierza rezygnować ze sportowego charakteru swoich maszyn.

Tył auta w dużym stopniu przypomina nową Serię 8, ponadto uwagę zwracają małe lusterka boczne, duże koła z pięcioramienną gwiazdą oraz światła, które opierają się na trójwymiarowej strukturze i nie są zabezpieczone szkłem. Niestety nie mamy żadnych informacji dotyczących jednostki napędowej auta, zważając jednak, że jest to auto koncepcyjne, pod maską znajdować się może bazowy silnik BMW pozwalający jedynie wjechać maszynie na targi.

2019 BMW Concept 4 – zdjęcia z IAA 2019

zdjęcia: Michał Śniadek

2019 BMW Concept 4

źródło: Motor1, BMW

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz