BMW M5 CS w planach marki?

W sieci pojawiły się plotki mówiące o najpotężniejszej wersji BMW M5. Pod maskę samochodu miałby trafić opracowany na nowo silnik V8.

BMW M5 to samochód, którego nie powstydziłby się nikt. Auto wygląda nie tylko dobrze, ale posiada również luksusowe wnętrze i co chyba najważniejsze – potężną jednostkę napędową pod maską. Co powiecie jednak na to, aby sportowy sedan stał się jeszcze bardziej ekscytujący? Według nowych plotek jakie trafiły na dobrze znany portal BMWBlog, za kilka lat być może zobaczymy w ofercie bawarskiej marki BMW M5 CS.

Auto według opublikowanych informacji otrzymać miałoby opracowaną na nowo jednostkę V8 z podwójnym turbo z nazwą kodową „S68”. Objętość skokowa nie została podana, jednak moc silnika przekroczyłaby 617 koni mechanicznych.

Źródło podaje również, że BMW prawdopodobnie zdecydowałoby się na elektryfikację układu napędowego, tak, aby ten spełniał wyśrubowane normy emisji spalin jakie wejdą w życie w następnej dekadzie. Na opracowanie wszystkich zmian potrzeba jednak sporo czasu, dlatego nowa jednostka napędowa gotowa byłaby za około 2-3 lat, proces produkcji całego samochodu zajmie jeszcze więcej.

Zaznaczmy, że żadna z podanych informacji nie jest pewna, BMWBlog dostarczał nam jednak często plotki, które z czasem okazywały się mieć pokrycie w rzeczywistości. W międzyczasie dopowiedzmy, że bawarska marka testuje w tym momencie facelifitngową wersję aktualnego BMW M5. Pojazd został przyłapany w tym miesiącu na zakamuflowanych testach.

BMW M5 facelifting – zdjęcia szpiegowskie

źródło: BMWBlog

Lexus LC 500 Yellow Edition - video test

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz