Porsche zaprezentowało tańszego Taycana. Oto wersja 4S

Jeśli nie przemawiają do was wersje Turbo, oto ciekawa propozycja elektrycznego sedana od Porsche.

Porsche zgodnie z zapowiedzią poszerza ofertę elektrycznego Taycan o nową wersję. Przewidywaliśmy, że będzie to najwcześniej na początku przyszłego roku, a Niemcy już zaledwie miesiąc po premierze topowych wariantów Turbo i Turbo S pokazali jeden z najniższych modeli – Taycan 4S.

W tej wersji jest on nieco bardziej przystępny cenowo, jednak wciąż posiada bardzo dobre osiągi oraz zasięg. Wyposażony jest w dwa silniki elektryczne i napęd na wszystkie koła. W standardzie otrzymujemy zestaw akumulatorów o pojemności 79,2 kWh, co przekłada się na zasięg 405 km, a łączna moc jednostek napędowych wynosi 530 KM.

Opcjonalnie możemy zamówić pakiet Performance Battery Plus. W jego skład wchodzi akumulator o zwiększonej pojemności do 93,4 kWh, możliwość ładowania maksymalnie mocą 270 kW, a także podnosi moc jednostek napędowych do 571 KM. Zasięg naturalnie również się wydłuża i wynosi do 463 km wg pomiarów WLTP (o 13 km więcej niż Taycan Turbo oraz o 51 km więcej iż Taycan Turbo S).

To co nie ulega zmianie to osiągi. W obu przypadkach Porsche Taycan 4S przyspiesza do „setki” w 4 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 250 km/h. Dla porównania 680-konna wersja Turbo rozpędza się w 3 sekundy, a 761-konne Turbo S w zaledwie 2,6 sekundy.

Jeśli chodzi o wydajność, to Taycan 4S w przypadku podłączenia samochodu do ładowarki 270 kW, ładuje się od 5% do 80% w zaledwie 22,5 minuty. Korzystanie z szybkiej ładowarki o mocy 150 kW wydłuża potrzebny czas do 36 minut.

Porsche Taycan 4S można już zamawiać. Pierwsze egzemplarze pojawią się w europejskich salonach sprzedaży w styczniu 2020 roku. Ceny modelu zaczynają się w Polsce od 454 tys. zł. Jest to o ok. 200.000 zł mniej niż za wersję Turbo.

2020 Porsche Taycan 4S

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz