Lexus nie planuje stworzenia kolejnego IS F

Oferta Lexusa F pozostanie dalej bardzo ograniczona.

Oferta Lexusa F pozostanie dalej bardzo ograniczona.

Lexus IS w sportowej odmianie F dostępny był jedynie w poprzedniej generacji auta. Aktualna wersja nie posiada swojego sportowego odpowiednika, a w przypadku następnej generacji samochodu jest ona niezwykle mało prawdopodobna. Taką informację przekazał dyrektor generalny Lexusa w Australii – Scott Thompson w wywiadzie przeprowadzonym przez portal Motoring. Gdy poruszono kwestię nowego IS F, odparł:

Jak mam odpowiedzieć na to pytanie? To jeden z moich ulubionych samochodów, które kiedykolwiek Lexus wyprodukował, ale w tej chwili nie ma żadnych planów stworzenia kolejnego IS F.

Dyrektor generalny Lexusa w Australii – Scott Thompson

Duża cześć motoryzacyjnego świata liczyła, że następne wydanie Lexusa IS otrzyma swój odpowiednik F. Pod maską auta znalazłaby się wtedy prawdopodobnie 3,5-litrowa jednostka V6 z twin-turbo znana z Lexusa LS. W limuzynie silnik zapewnia 417 koni mechanicznych, chociaż moc ta mogłaby zostać podniesiona specjalnie pod sportową wersję IS.

Sama nowa generacja IS zostanie zaprezentowana prawdopodobnie w drugiej połowie przyszłego roku. Wokół silników, jakie byłyby odpowiedzialne za napędzanie maszyny powstało już wiele plotek. Część z nich sugerowała, że pod maską znalazłaby się topowa jednostka z Toyoty Supry, a więc 3-litrowe R6 produkcji BMW, która zapewnia 340 KM. Oprócz niej zobaczylibyśmy czterocylindrowe, turbodoładowane silniki o pojemności skokowej 2-litrów i 2,4-litrów. Istnieje również szansa na hybrydowy napęd oparty o 2,5-litrową jednostkę spalinową.

Co jest również warte odnotowania – samochód powstaje na nowej, modułowej płycie podłogowej TGNA, dzięki której auto straci nawet 155 kilogramów w stosunku do aktualnego wydania maszyny.

źródło: Carscoops, Motoring

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz