Ford oficjalnie ujawnił ile trwa sprint do 100 km/h Mustanga Shelby GT500

Samochód jest szybszy niż pierwotnie zakładano.

Nowa generacja Forda Mustanga Shelby GT500 zadebiutowała na początku bieżącego roku. Podczas premiery dowiedzieliśmy się jaki silnik napędza pojazd, jednak nie ujawnione zostały konkretne dane dotyczące jego możliwości, z uwagi na to, że producent nie ukończył jeszcze wtedy prac nad jednostką. Prędkość maksymalną poznaliśmy w marcu, a teraz Ford ujawnił informację w jakim czasie samochód przyspiesza do 100 km/h.

Pierwsze założenia mówiły nam, że 100 km/h zobaczymy na prędkościomierzu auta w czasie 3,5 sekundy. Ostatecznie pojazd okazał się być szybszy, a jego sprint do „setki” trwa zaledwie 3,3 sekundy. Tym samym nowa generacja GT500 przyspiesza szybciej od poprzedniego wydania maszyny, jednak posiada mniejszą prędkość maksymalną (290 km/h) przez elektroniczny kaganiec.

Przypomnijmy, że osiągi te możliwe są dzięki pracującej pod maską samochodu turbodoładowanej 5,2-litrowej jednostce V8, która dysponuje mocą powyżej 700 KM.

Jeżeli nowa generacja Mustanga GT500 wam imponuje i chcielibyście mieć taki samochód w swoim garażu, to mamy dla was złą wiadomość. Pojazd nie jest dostępny na europejskim rynku z uwagi na niespełnianie przez jego układ napędowy norm emisji spalin narzuconych przez UE. W Europejskich salonach Forda nie znajdziemy również słabszego kuzyna maszyny – Forda Mustanga Shelby GT350. Najpotężniejszym autem firmy dostępnym w naszych salonach jest Ford Mustang Bullit, który zapewnia moc 460 koni mechanicznych.

2020 Ford Shelby GT500

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Ford, via Autoblog

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz