Zdjęcia szpiegowskie

Elektryczne BMW i7 przyłapane po raz pierwszy

BMW rozpoczęło już przygotowania swojego konkurenta dla elektrycznej limuzyny Mercedesa EQS.

BMW rozpoczęło już przygotowania swojego konkurenta dla elektrycznej limuzyny Mercedesa EQS.

Plotki o rozpoczęciu prac nad projektem BMW Serii 7 w elektrycznym wydaniu dotarły do nas podczas tegorocznego lata. Ich źródłem był portal BMWBlog, który jak się okazuje, znowu dostarczył nam pogłosek, które z czasem okazały się być prawdziwymi informacjami. Temu, że BMW i7 powstaje nie da się zaprzeczyć, ponieważ pojazd został właśnie sfotografowany przez szpiegów motoryzacyjnych.

Samochód co prawda nie został przyłapany w ruchu, a podczas transportu na rampie gdzieś w Niemczech, niemniej i tak oznacza to, że jego pierwsze testy ruszyły. Patrząc jedynie pod względem wizualnym nie mamy szans stwierdzić, że mamy do czynienia z autem elektrycznym, ponieważ maszyna posiada identyczny wygląd jak BMW Serii 7 jakie zobaczyć możemy na publicznych drogach. Niekonwencjonalny układ napędowy pod maską zdradzają jednak naklejki umieszczone po bokach pojazdu, które głoszą „Electric Test Vehicle”. I nie, nie dajcie się zwieść końcówkom rur wydechowych na tylnym zderzaku, są to niepotrzebne atrapy.

Warto zwrócić uwagę, że transportowany samochód posiada częściowo zaklejone przednie i tylne światła. Istnieje prawdopodobieństwo, że BMW testuje właśnie nową technologię związaną z reflektorami i nie chce jeszcze jej zdradzać.

Według informacji jakie posiadamy, BMW i7 wykorzystywać będzie dwa silniki elektryczne, które umieszczone zostały na przedniej i tylnej osi. Dzięki temu pojazd posiadać będzie lepiej rozłożoną masę oraz napęd na każde koło. Łączna moc jednostek wynosić ma 557 koni mechanicznych. Zasięg wynoszący około 580 kilometrów w cyklu badania WLTP zapewnić ma zestaw akumulatorów 100 kWh.

Wiele osób zainteresuje również to, że prawdopodobnie zobaczymy gorętszą wersję maszyny z oznaczeniem i7S. Podobnie jak standardowa wersja auta wykorzystać będzie dwa silniki, jednak ich moc podniesiona zostanie nawet do 680 KM. Na pokładzie znajdą się również lepsze baterie 120 kWh, jednak przez wzrost mocy, oferować będą one taki sam zasięg co w i7.

Elektryczną limuzynę od BMW na rynku zobaczymy nie wcześniej niż w 2022 roku. W pierwszej kolejności zadebiutować musi nowa generacja Serii 7 uzbrojona w spalinowe silniki.

2022 BMW i7 – pierwsze zdjęcia

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor1, BMWBlog

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz