Mazda 3 wygrała nagrodę Samochodu Roku Kobiet 2019

Według Mazdy samochód zawdzięcza zwycięstwo swojemu dojrzałemu językowi designu, który podoba się płci pięknej.

Według Mazdy samochód zawdzięcza zwycięstwo swojemu dojrzałemu językowi designu, który podoba się płci pięknej.

Według badań jakie Aston Martin przeprowadził w tym roku, decyzję o kupnie danego samochodu w 80% podejmują kobiety. Oznacza to, że tylko co piąte auto osobowe, które widzimy na drodze zostało wybrane przez mężczyznę, a nie jego partnerkę. Tym samym głos kobiet w motoryzacji jest najważniejszy, a Mazda ma przez to ogromny powód do świętowania.

Konkurs na Samochód Roku Kobiet 2019 wygrała Mazda 3. Jury składało się z 30 uczestniczek, które wybrać miały najlepszy pojazd kierując się względami, jakie kobiety biorą pod uwagę podczas wybierania auta dla siebie.

Co ciekawe, wspomniane badania Astona Martina wykazały również, że kobiety lubią przede wszystkim SUV-y, a Mazda 3 znacznie odbiega gabarytowo od tego typu nadwozia. Według japońskiej marki jej pojazd zwyciężył głównie dzięki dojrzałem językowi projektowemu „Kodo”, który podoba się płci pięknej z uwagi na łączenie w sobie prostych linii z wyrazistym charakterem.

Przypomnijmy, że konkurs na Światowy Samochód Roku 2019 dalej trwa, a Mazda 3 jest jednym z kandydatów do tytułu. Pełną listę zakwalifikowanych aut zobaczycie tutaj.

2019 Mazda 3

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Mazda

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz