Według BMW ogromne nerki są pozytywnie przyjmowane przez rynek

Twierdzi tak wiceprezes BMW ds. zarządzania produktami Peter Henrich.

O wielkich nerkach w najnowszych modelach BMW można by napisać wiele, jednak nie ma takiej potrzeby ponieważ internet za pomocą memów wyczerpał już całkowicie temat. Takie rozwiązanie designerskie nie pasuje zdecydowanej większości fanów czterech kółek i wydaje się, że jeżeli niemiecka marka rozpocznie na większa skalę wykorzystywanie ogromnych wlotów powietrza, to zainteresowanie jej samochodami spadnie. Mimo to BMW nie zamierza rezygnować, ze swojego pomysłu, dodatkowo zarząd firmy twierdzi, że duże nerki są pozytywnie przyjmowane przez rynek.

Wiceprezes BMW ds. zarządzania produktami Peter Henrich w rozmowie z portalem Autocar powiedział, że reakcje na duże nerki w autach jego marki są bardzo pozytywne. Dodał, że niektóre samochody mają bardziej odważny język designu, ponieważ mają do przekazania swoim wyglądem inne przesłanie, które odróżnia je na tle pozostałych pojazdów.

Trudno powiedzieć, na podstawie czego Peter Henrich stwierdził, że duże nerki BMW są dobrze przyjmowane przez rynek. Nie wspomniał o żadnym badaniu, audycie czy nawet ankiecie przeprowadzonej wśród klientów marki. Z uwagi na to najbardziej prawdopodobne wydaje się, że jest to zwykłe zdanie bez pokrycia, którym chciał wybronić decyzji jaką podejmuje zarząd BMW w sprawie designu. Ewentualnie firma rzeczywiście przeprowadziła jakieś badanie, jednak wśród specjalnie wyselekcjonowanej grupy osób, którym rzeczywiście takie rozwiązanie może się podobać.

Przypomnijmy, że ogromne nerki jak dotąd zawitały na odświeżonym BMW Serii 7 oraz BMW X7. Ponadto zobaczymy je również na nadchodzącym BMW M3 oraz M4. W przypadku tych sportowych modeli wloty powietrza kształtem przypominać będą te, jakie widzieliśmy na samochodzie koncepcyjnym BMW Concept 4.

2019 BMW Concept 4 – zdjęcia z IAA 2019

zdjęcia: Michał Śniadek

źródło: Autocar

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz